Bronia TV to przedsięwzięcie, która powstało w II Liceum Ogólnokształcącym 1 września 2022 r., aby uwieczniać ważne momenty związane z życiem szkoły. Z czasem twórcy szkolnej telewizji zaangażowali się również w prezentowanie kultury, zarówno tej tworzonej na terenie II Liceum, jak i w Koszalinie.

Bronia TV to zdecydowanie innowacyjne przedsięwzięcie, nierealizowane dotychczas w żadnej z koszalińskich placówek.

Bronia TV nawiązała współpracę z instytucjami zajmującymi się kulturą w naszym mieście – Bałtyckim Teatrem Dramatycznym, Centrum Kultury 105, Koszalińską Biblioteką Publiczną. Pałacem Młodzieży, redakcją „Głosu Koszalińskiego”, Mikrofoniką. 

Uczniowie II LO przygotowują relacje z wydarzeń, a także doskonalą swoje umiejętności pod czujnym okiem profesjonalistów, biorąc udział m.in. w warsztatach odbywających się w „Głosie Koszalińskim” czy zajęciach w Mikrofonice. Chętnie korzystają z udzielanych im rad i wskazówek dotyczących warsztatu pracy dziennikarza, lektora, montażysty.

Należy podkreślić fakt, iż Bronia TV powstaje dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, poświęcają oni wiele czasu, pracy, wykazują się pomysłowością, kreatywnością. Samodzielnie tworzą publikowane materiały, zajmują się ich nagraniem, montażem. Oprócz sprzętu dostępnego w szkole, często wykorzystują własny. Stale doskonalą swoje umiejętności. Cyklicznie powiększają swoje grono, zachęcając również uczniów młodszych klas do pracy w Broni TV.

Kilka słów od pierwszej szefowej Broni TV, Igi Chróścickiej, obecnie uczennicy 4h:

13 października 2022 roku pojawił się pierwszy film Broni TV – zrealizowany z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nie było wtedy jeszcze profesjonalnego sprzętu ani studia, ale było za to coś ważniejszego - pomysł, zaangażowanie i odwaga, by zrobić ten pierwszy krok. Iga, Przemek, Bruno, Kamil, Stanisław, Dawid, Kajetan i Szymon postanowili udowodnić, że szkolne wydarzenia mogą być przedstawiane w nowoczesny sposób.  Pierwsze materiały skupiały się na wywiadach ze szkolnymi sportowcami, jednak kreatywność twórców szybko rozwinęła się w kolejne formaty. Powstało legendarne już "Biuro Śledcze Broni", gdzie nauczyciele trafiali za kratki, by zmierzyć się z trudnymi pytaniami. Wprowadzono również cykl „Wyciągamy karteczki”, sprawdzający wiedzę uczniów w zabawnej formie, oraz liczne relacje z wydarzeń szkolnych. Wkrótce działalność Broni wykroczyła już poza mury naszej szkoły – rozpoczęły się współprace z Bałtyckim Teatrem Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie, CK105, Biblioteką Główną a także WindhunterAcademy. Na swoim koncie Bronia TV ma także wywiady ze znanymi osobami, takimi jak Marcin Franc i Karol Wójcicki.

Dzięki Broni TV nasza szkoła ożyła w mediach społecznościowych, przyciągając nowych uczniów i pokazując, że nauka może iść w parze z dobrą zabawą.


....::: MIGAWKI :::...