Nasza Bronkowa społeczność słynie z bycia fajną, pomocną i kreatywną.
Angażujemy się w wiele akcji, działamy na wielu płaszczyznach i odnosimy sukcesy.


W dniu dzisiejszym podczas 2 i 3 lekcji uczniowie klas trzecich i czwartych uczestniczyli w spotkaniu z naszą absolwentką, panią Patrycją Wnuk-Jełkaszew, która opowiedziała im o swojej 'przygodzie' z DKMS. Pani Patrycja została dawcą szpiku kostnego i uratowała dziewczynkę ze Stanów Zjednoczonych. Spotkanie miało prosty cel - pokazać naszej młodzieży, że pomaganie (w tym przypadku ratowanie życia) tak naprawdę nic nie kosztuje i nie jest tak straszne (bolesne) jak czasami przedstawia się je w opowieściach. Mamy nadzieję, że dzięki temu nasi pełnoletni uczniowie rozważą zarejestrowanie się w bazie dawców szpiku kostnego DKMS. Najbliższa okazja to nasza szkolna akcja Przelew Życia - już w marcu po raz kolejny będziemy gościć Krwiobus i na miejscu będzie można oprócz oddania krwi dokonać rejestracji. O krwiodawstwie opowiedzieli nam dzisiaj uczniowie klasy 1b Aleksandra, Norbert oraz Bartek. Przygotowana przez nich prezentacja zawierała wszystkie najważniejsze informacje odnośnie grup krwi i jej dawców.

Podczas 4 i 5 lekcji uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w spotkaniu z zaproszonymi gośćmi.

  • Fundację Zdążyć z Miłością reprezentowały pani Małgorzata Kaweńska-Ślęzak oraz pani Dagmara Jaśkiewicz;
  • Towarzystwo Przyjaciół Dzieci pani Beata Gidaszewska
  • Hospicjum pani Grażyna Zięba i pani Teresa Krysztofik wspierane przez wolontariusza pana Czesława.
  • Nasz uczeń Marcel Masa opowiedział o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Pomaganie to integralna część naszego Bronkowego życia.

Dziękujemy za udział oraz liczymy, że do grona wolontariuszy z naszego liceum (i tak już licznego) dołączą kolejni uczniowie.