Z myślą o dalszym rozwoju naszych uczniów zorganizowaliśmy w naszej szkole „Warsztaty kompetencji XXI wieku”. Co to takiego? To cykl spotkań w formie wykładów i ćwiczeń dla uczniów klas II, III i IV, podczas których doświadczeni praktycy przekażą naszym uczniom zarówno zasady przedsiębiorczości, rachunkowości i ekonomii, jak również będą rozwijali kompetencje miękkie, które są niezbędne do odniesienia sukcesu na obecnym rynku pracy. Nasz absolwent pan Krzysztof Stosio, który jest obecnie właścicielem biura rachunkowości i pasjonatem ekonomii, zajmie się tematyką ekonomii, budżetu i rachunkowości. Zaś nasza pani germanistka Patrycja Borowska jako doświadczony Headhunter skupi się na kompetencjach miękkich. Kompetencje takie jak myślenie krytyczne, komunikacja, kooperacja czy też kreatywność stają się w Polsce i na świecie coraz bardziej popularne i tak będzie przez kolejne lata - bo wiemy już, co jest ważne w dorosłym życiu i jakie kompetencje dają największą szansę na sukces.

Jesteście zainteresowani? - to zapraszamy.Obserwujcie info na FB i Instagramie. Będziemy na bieżąco przekazywali Wam terminy spotkań. Do zobaczenia.

Nasza szkoła jako pierwsza w Koszalinie przystąpiła do Programu Rozwoju Kompetencji 4K. Co to znaczy? To znaczy, że jesteśmy świadomi, że polska szkoła jest dziś niedostosowana do potrzeb szybko zmieniającego się świata i nie przygotowuje uczniów do dorosłego życia. Wierzymy, że możemy to zmienić, dlatego nasza kadra się szkoli, aby w ramach realizacji programu nauczania rozwijać w Was również kompetencje krytycznego myślenia, kooperacji, komunikacji i kreatywności!!!!
Będziemy rozwijać kompetencje 4K przy pomocy sprawdzonych narzędzi tak, aby nasi absolwenci byli przygotowani do życia we współczesnym świecie.

Wasi Nauczyciele.