ZARYS HISTORII

2009 - uroczyste obchody 60-lecia II LO im. Władysława Broniewskiego
2008 - rozpoczęcie polsko-rosyjskiej wymiany młodzieży we współpracy ze Średnią Szkołą Ogólnokształcącą w Nowostrojewie (Rosja)
2005 - rozpoczęcie polsko-rosyjskiej wymiany młodzieży we współpracy ze Średnią Szkołą Ogólnokształcącą w Polessku (Rosja)
2004 - oddanie do użytku nowej sali gimnastycznej
2002 - rozwiązanie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. Władysława Broniewskiego, powrót do nazwy II Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Broniewskiego
2001 - wręczenie pierwszej statuetki "Bene meritus"
1991 - rozpoczęcie polsko-niemieckiej wymiany młodzieży we współpracy ze szkołą Elly-Heuss-Knapp-Schule w Neuműnster (RFN)
1983 - utworzenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. Władysława Broniewskiego z II Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego oraz Liceum Ogólnokształcącego dla Pracujących im. Władysława Spasowskiego
1979 - przyznanie przez Ministerstwo Oświaty i Wychowania Medalu Komisji Edukacji Narodowej z okazji jubileuszu 30-lecia II Liceum Ogólnokształcącego
1973 - rozpoczęcie polsko-niemieckiej wymiany młodzieży we współpracy ze szkołą EOS Geschwister-Scholl-Schule w Wizmarze (NRD)
1973 - przyznanie szkole Medalu XXV-lecia i Medalu Zasługi dla rozwoju Koszalina
1968 - wręczenie II Liceum Ogólnokształcącemu im. Władysława Broniewskiego sztandaru szkoły
1965 - przeniesienie liceum do budynku przy ul. Józefa Chełmońskiego 7
1963 - rozdzielenie szkoły podstawowej od liceum
1962 - nadanie szkole imienia Władysława Broniewskiego
1949 - powołanie do życia Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Siedzibą szkoły jest prawe skrzydło okazałego gmachu przy ul. Jedności 9

Kolejny sukces piłkarzy ręcznych

Kolejny sukces piłkarzy ręcznych. Po wygraniu powiatu drużyna Piotr Jachnowca 28. 03. brała udział w Finałach Regionu . Do naszej hali przyjechały najlepsze drużyny z swoich regionów: Białogardu, Świdwina, Szczecinka. Bo bardzo zaciętym meczu finałowym  z drużyna z Szczecinka nasi chłopcy wygrali zdobywając złoty medal i uzyskując awans do finału wojewódzkiego.

Dn matematyki w "Bronku"
W dniach 19.03-21.03 klasa 2 ,,m’’ zorganizowała Dni Matematyki, w których brały udział wszystkie klasy pierwsze oraz drugie. Przygotowała różne konkurencje, w których toczyły walkę o najwyższe miejsca, zbierając punkty do klasyfikacji generalnej.

8 marca w Bronku

Dzisiaj z okazji Dnia Kobiet Dyrektor szkoły, Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Bronka oraz Rada Rodziców zorganizowali spotkanie w szkolnej kawiarni.  Była to wyjątkowa uroczystość. Padły serdeczne i ciepłe życzenia ze strony Pana Dyrektora.

FINAŁ I DIECEZJALNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK
W niedzielę 20 stycznia 2019 r. odbył się, w kościele p.w. św. Wojciecha w Koszalinie, Koncert Finałowy I Diecezjalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Koncert był współorganizowany przez Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej i II LO im. Wł. Broniewskiego w Koszalinie.

My, młodzi reżyserzy
18.01.2019 (piątek) braliśmy udział w pierwszym spotkaniu warsztatów filmowych, prowadzonych przez pana Macieja Sterło Orlickiego. Jest to projekt realizowany przez CK105 w trakcie ferii.
Celem warsztatów jest stworzenie filmu dokumentalnego, który będzie prezentowany na festiwalach filmowych dla młodych twórców.

X Tydzień Charytatywny
Zgodnie z tradycją naszej szkoły, w dniach 17-21 grudnia 2018 roku odbył się X Tydzień Charytatywny pod hasłem „Bronek Pomaga!”. W tym roku celem zbiórki było zebranie środków na szkolny Fundusz POMAGAMY, który wspiera potrzebujących uczniów Bronka, oraz pomoc koszalińskiemu schronisku. Cały tydzień wypełniono mnóstwem atrakcji.