Z życia "Bronka"

Gratulacje dla Małgorzaty Hołub

Małgorzato Hołub, jesteśmy z Ciebie dumni. Twoje sukcesy sportowe budzą nasz podziw i szacunek. Życzymy Ci, jako absolwentce naszej szkoły, sukcesów w skali światowej.
w imieniu "Bronkowej Rodziny"
Wiktor Kamieniarz
 

Gratulacje

Składamy serdeczne gratulacje uczennicy kl. II M - Bernadetcie Staniszewskiej, która została laureatką II miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Losy Bliskich i Losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989.
 

Solidarność 1980 – 1989

II Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego wzięło udział w historycznej grze miejskiej pt. „Solidarność 1980 – 1989”. Organizatorem akcji była Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Koszalinie. Nasza drużyna w składzie: Klaudia Bielec, Katarzyna Kupracz, Katarzyna Bartman, Michał Czapliński i Paweł Kowalski, zmierzyła się z kilkoma zadaniami punktowymi. Między innymi „drukowała ulotki na sicie”, handlowała kartkami żywnościowymi, czy przenosiła grypsy. Na całej trasie krążyły oddziały ZOMO, które utrudniały wykonanie zadań. Ekipa z „Bronka” zajęła bardzo dobre II miejsce i wykazała się niesamowitym zaangażowaniem (także fizycznym).

Więcej…

 

PODSUMOWANIE FESTIWALU LIPS 2014

Dnia 30.05.2014 odbyła się kolejna edycja festiwalu LIPS. Jury w składzie Jupi Podlaszewski, Klaudia Wieczorek, Agnieszka Radomska, Ireneusz Suboto oraz Katie Mitchell miało trudny orzech do zgryzienia bo poziom był naprawdę wyrównany
W kategorii KRÓTKA FORMA TEATRALNA zwyciężył skecz uczniów z ZSO nr 2 w Słupsku zatytułowany 'Culture Shock'. Drugie miejsce przypadło uczniom z Gimnazjum nr 9 w Koszalinie za przedstawienie 'Cinderella' a trzecie młodzież z koszalińskiego Gimnazjum nr 11, którzy przygotowali skecz 'At the doctor's'.
W kategorii RECYTACJA WIERSZA pierwsze miejsce zajął Hubert Okonowicz z Zespołu Szkół Publicznych w Sławoborzu. Miejsce drugie przypadło Pawłowi Mikulskiemu z Gimnazjum nr 9 w Koszalinie a trzecie Aleksandrze Bujalskiej z Zespołu Szkół w Tymieniu.

Więcej…

 

„Młodzi Głosują”

19 maja 2014 roku uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Koszalinie mieli okazję wziąć udział w organizowanym od 1995 r. projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej pod nazwą „Młodzi Głosują”. Młodzi ludzie - także niepełnoletni - mają swoje zdanie i poglądy. Ten program daje im możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i wspólnoty europejskiej. Głównym jego celem jest zwiększenie uczestnictwa obywateli wchodzących w dorosłość w życiu publicznym.

Uczniowie mieli okazję sprawdzić, jak funkcjonują procedury przeprowadzania wyborów i jak się okazało, nie było to nic strasznego. Jak mało czasu zajmuje postawienie krzyżyka w wyznaczonym polu. Miejmy nadzieję, że zachęci to młodzież do aktywności obywatelskiej.

Przejdźmy do faktów. Frekwencja wyniosła ok. 42%, a tak przedstawiały się wyniki:

Więcej…

 

Gratulacje

Składamy serdeczne gratulacje uczennicy kl. I H - Bernadetcie Staniszewskiej, która została laureatką II miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Losy Bliskich i Losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989.
 
Więcej artykułów…
rankingi
Szukaj na stronie
Z życia "Bronka"
Wymiana szkolna między II LO im. Wł. Broniewskiego a Gymnasium Papenburg
W tegorocznej wymianie między naszymi szkołami wzięła udział grupa 20 uczniów naszego liceum i zaprzyjaźnionej szkoły z Papenburga.
03 września, w dniu kiedy nasi koledzy i koleżanki przeżywali stres związany z rozpoczęciem roku szkolnego, my obawialiśmy się pierwszego spotkania z partnerami z Niemiec. 
 
Fotorelacja z uroczystego zakończenia roku
 
Nagrody dla nauczycieli
II LO jest szkołą, która jest dumna z sukcesów swoich uczniów w olimpiadach przedmiotowych.
Jako dyrektor doceniam zaangażowanie nauczycieli pracujących z olimpijczykami. 
 
Brydżowy obóz szkoleniowy
W dniach 10-13.05.2018r. w ośrodku BESKID w Sarbinowie odbył się brydżowy obóz szkoleniowy dla uczniów I klasy matematycznej. 
 
Brąz dla grupy Pierwszej Pomocy

12 maja w Szczecinie odbyły się XXVI Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. W tym roku udział brało 8 drużyn. Nasz reprezentacja (Oliwia Tołłoczko IIA, Sylwia Czernik, Konrad Nowakowski IIB, Sebastian Ślusarczyk IIM,  Witek Duszyński III A) wywalczyła trzecie miejsce.

 
LIPS 2018 - fotorelacja
 
PRZELEW ŻYCIA dla Filipa Gonciarka
17 maja w BRONKU odbył się kolejny PRZELEW ŻYCIA połączony z DKMS dedykowany dla Filipa Gonciarka. Tym razem zarejestrowano 67 dawców krwi i 51 chętnych do banku dawców szpiku. 
 
Nagrody dla najlepszych uczniów

Wczoraj w Filharmonii Prezydent Miasta rozdał nagrody najlepszym uczniom Koszalina. Gratulacje dla nagrodzonych uczniów i absolwentów II LO: Marii Wiktorowskiej, Macieja Rydzewskiego, Mileny Gabrysiak, Jaroslava Sergeeva, Tobiasza Batora, Daniela Machnika, Łukasza Dudka, Aleksandry Bibro, Anity Nowickiej, Rafaela Petrosjana, Szymona Górnego, Patryka Sochaja i Dawida Kaźmierczaka!!

 
Wynajem hali

Informujemy, że istnieje możliwość wynajmu hali sportowej

Cena wynajmu wynosi 118 zł netto + VAT za 60 min.

LINKI
Odwiedzający naszą stronę
Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości