Z życia "Bronka"

Medal PCK


”Każda kropla krwi oddana z miłości sprawi,
źe życie Twe wyjdzie z szarości,
nabierze barw pełnych jasności
litr życzliwości pomnóż litrem radości „. 

W dniu 22 listopada br. odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 55 - lecia Ruchu Honorowego Krwiodawstwa w Polsce. Nasza szkoła została wyróżniony Medalem 55 – lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża za wieloletnią aktywną działalność na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

Na uroczystości  naszą szkołę reprezentowała p. M. Kulik, która odebrała list gratulacyjny oraz medal z rąk Prezesa Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Koszalinie Bernarda Krupskiego.

Więcej…

 

Halloween 2013


BRONKOWE HALLOWEEN

31 października 2013 r. II LO zdominowały czarownice, duchy i strachy wszelkiej maści. Pomysłowość wielu przebrań po raz kolejny udowodniła, że uczniowie Bronka mają iście ułańską fantazję i do zabawy namawiać ich zbyt długo nie trzeba. Najbardziej demonicznie zaprezentowała się klasa IC (pod wodzą czarodziejki prof. Bogusławy Hordyńskiej) i to ona zdobyła I miejsce w konkursie na najstraszniejsze zdjęcie klasowe.

Atmosferze „strachu” tego dnia towarzyszył też zapach dyniowych lampionów. I one stanęły w  konkursowe szranki. Największą precyzją i pomysłowością w ich wykonaniu wykazały się klasy : IB, ID  i III C - która myśli o maturze nawet podczas zabawy

Więcej…

 

Sesja popularnonaukowa

...::: Sesja :::...

W dniu 16.09.2013 roku odbyła się sesja popularnonaukowa Sybir i Syberia w dziejach narodu polskiego.
 
Organizatorami było: II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego oraz koszalińskie gimnazja - 3, 6, 7, oraz V Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Lema
 

Więcej…

 

Obchody 11 listopada

W dniu 08. 11. 2013 roku w naszej szkole uroczyście obchodzono Dzień Niepodległości. Wszyscy uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych – uroczystych, do których były przypięte kotyliony lub biało–czerwone wstążki. Do południa odbyła się sesja historyczna, w której udział wzięli zaproszeni goście m. in. Prezydent Miasta Piotr Jedliński. Referaty wygłaszali uczniowie oraz nauczyciele historii. Przesłanie sesji było oczywiste – było wiele dróg prowadzących do niepodległości i wszystkich uczestników tego wielkiego dążenia trzeba szanować. W wystąpieniu  Dyrektora Wiktora Kamieniarza było coś więcej – apel o szacunek i uznanie dla tych, co toczyli wojnę ekonomiczną z zaborcami  i to wojnę zwycięską. Sesji towarzyszyła wystawa historyczna, która w kolejnych dniach zostanie wykorzystana do przeprowadzenia lekcji wychowawczych dotyczących odzyskania niepodległości. Na koniec sesji głos zabrał Pan Prezydent i trzeba powiedzieć, że popisał się znajomością historii Polski. Po sesji cała szkoła pomaszerowała przed pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie w imieniu pracowników, rodziców i uczniów II LO złożono wiązanki kwiatów. Przystrojeni patriotycznymi kotylionami, zaśpiewaliśmy hymn państwowy, wysłuchaliśmy recytacji "Roty" oraz złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem Wodza. 

 
Migawki - TUTAJ 
 

Ściema...

...::: Nocna ściema też z Bronkiem :::...

 
W sobotę 26 października od 22:00 godziny do 7:30 rano w niedzielę 27 października , grupa wolontariuszy naszej szkoły wzięła udział  w tworzeniu fantastycznej imprezy sportowej.  Organizatorzy biegu powierzyli naszej opiece dwa bardzo ważne punkty biegu. Na punkcie spożywczym podawaliśmy biegnącym przygotowane napoje, ciastka, banany i cukier. Na mecie wręczaliśmy medale, okrywaliśmy folia biegaczy, a tym bardziej zmęczonym pomagaliśmy zdejmować chipy.  Nie były to łatwe zadanie,  ale przynosiły wiele satysfakcji. Zaangażowanie wolontariuszy jest szczególnie widoczne i  doceniane przez uczestników takich imprez jak np. Nocna Ściema.

Więcej…

 

Kotowanie 2013

Dnia 4 października w naszej szkole odbyło się kotowanie pierwszoklasistów. Imprezę organizowała klasa IIB pod opieką prof. Anny Krzyżanowskiej. Tegorocznym motywem przewodnim były subkultury.
 
Klasy wykazały się ogromną kreatywnością w przygotowanej choreografii i zaprezentowanym stroju. Uczniowie zaskoczyli nas imponującą wiedzą o szkole, a także niezwykłą sprawnością fizyczną. Atrakcji nie zabrakło dla wychowawców klas, którzy wykorzystali swój talent malarski podczas gry w kalambury.
 
Zaciętą walkę toczyły wszystkie klasy pierwsze, jednak najlepsza okazała się IB. Nagrodą ich zmagań były słodkości oraz dodatkowy dzień do wykorzystania na wycieczkę szkolną.
 
Mamy nadzieję, że będziecie miło wspominać dzień, w którym zostaliście oficjalnie przyjęci do grona licealistów.
 
Fotki - TUTAJ 
 
e-pity
Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku
rankingi
Szukaj na stronie
Z życia "Bronka"
Sukces Mileny
Z przyjemnością informujemy, że Milena Gabrysiak (uczennica kl. IIID) zakwalifikowała się do etapu centralnego Olimpiady Medialnej.
Gratulujemy! 
 
Konkurs Krasomówczy
W czwartek 1 marca odbyła się w naszym liceum III edycja ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego organizowanego przez Stowarzyszenie Polskich Klubów Rotary.
 
Licealiada w siatkówce chłopców
W dniach 5,6 oraz 7 marca byliśmy organizatorem Licealiady w siatkówce chłopców. W turnieju uczestniczyło dziewięć reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych Koszalina.
 
Podziekowanie - Przelew Życia
 
Projekt "Krzyżowa"

W dniach 28.02.-04.03 grupa 12 uczniów naszej szkoły po raz kolejny wzięła udział w projekcie międzynarodowym zorganizowanym przez Fundację "Krzyżowa". Celem tegorocznego spotkania było poznanie młodych ludzi ze szkoły w Rösrath (Niemcy) oraz wspólne odkrywanie podobieństw i różnic kulturowych obu krajów. 

 
Krwiobus

Dzięki staraniom Małgorzaty Kulik, Agnieszki Wnuk oraz ks. Tomasza Kudaszewicza po raz kolejny 2LO odwiedził Krwiobus.

 
Targi Edukacyjne Edu Day
 
Licealiada w piłce ręcznej chłopców
W dniach 20 – 24 luty odbyła się Licealiada w piłce ręcznej chłopców. W tym roku nie udało się obronić tytułu mistrza. Po dramatycznej walce ulegliśmy w finale V LO 19 :18. Gratulujemy zawodnikom wielkiej determinacji i zaangażowania. 
 
Wynajem hali

Informujemy, że istnieje możliwość wynajmu hali sportowej

Cena wynajmu wynosi 118 zł netto + VAT za 60 min.

LINKI
Odwiedzający naszą stronę
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości