13 lutego w naszym Liceum odbyło się spotkanie dla rodziców ósmoklasistów. Nasze uczennice: Julia Majchrzak, Nela Sabat, Lena Zmuda-Trzebiatowska, Maja Morka oraz Ola Szeflińska w ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii” zaprosiły rodziców uczniów klas ósmych na spotkanie pt. "Wsparcie emocjonalne nastolatków przed egzaminem ósmoklasisty". Rodzice dowiedzieli się, co jest przyczyną stresu, zrozumieli mechanizmy wpływające na zachowanie nastolatków w tym trudnym dla nich czasie oraz poznali metody, które pomogą wspomóc ich dzieci. Wykład poprowadziły specjalistki z Pracowni Diagnozy i Terapii "Krok po kroku": pedagog - p. Magdalena Majchrzak oraz psycholog - p. Monika Jasińska.
W spotkaniu uczestniczyli także: wiceprezydent Koszalina - pan Przemysław Krzyżanowski oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Koszalinie - pan Krzysztof Stobiecki.
Pan Wiceprezydent objaśnił rodzicom zasady naboru i składania dokumentów do poszczególnych szkół. W przerwie uczestnicy spotkania mogli posilić się słodkimi przekąskami, a po wykładzie w szkolnej bibliotece czekali nauczyciele, którzy odpowiadali na nurtujące rodziców pytania.
To było bardzo pouczające i profesjonalnie zorganizowane spotkanie. Gratulacje dla naszych dziewczyn i wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli im osiągnąć cel.