W dniach 27 i 28 października uczniowie klas trzecich pogimnazjalnych oraz uczniowie klas 3h, 3m i 2e na lekcjach polskiego, wzięli udział w rozgrywkach gry o życiu i twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Jest to mobilna gra terenowa stworzona w aplikacji Action Track. Pierwszego dnia, pogoda nam nie dopisała, dlatego rozgrywki odbyły się w klasach. Uczniowie w grupach rozwiązywali zadania na telefonach i zdobywali punkty. Drugiego dnia rozgrywki odbyły się w terenie. Uczniowie poruszali się z punktu do punktu po terenie szkoły i okolicach. Z każdej klasy wyłoniliśmy zwycięzców, którzy dostali od nauczycieli słodkie upominki oraz nagrody indywidualne. Takie gry w zamierzeniu mają przekazywać i sprawdzać wiedzę w przyjemny sposób, co w naszej szkole się udało.

Gra powstała podczas wakacyjnych warsztatów dla młodzieży w Gminnej Bibliotece Publicznej w Manowie Filia w Rosnowie przy współpracy z Good Games i dofinansowaniu Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej. Współautorkami gry są uczennice naszej szkoły – Aleksandra Kapela i Paulina Maciejewska z klasy 2e. Jej celem było upamiętnienie 100. Rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Patrona Roku 2021, przybliżenie młodzieży jego życia i twórczości, a także rozwijanie zainteresowania literatura i czytelnictwem.

Dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej w Manowie za udostępnienie gry naszym uczniom i nadzór techniczny nad jej prawidłowym przebiegiem.


...::: MIGAWKI :::...

Logowanie

Tarcze

KronikaZnajdź na stronie

Gościmy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.