Z życia "Bronka"

Halloween 2013


BRONKOWE HALLOWEEN

31 października 2013 r. II LO zdominowały czarownice, duchy i strachy wszelkiej maści. Pomysłowość wielu przebrań po raz kolejny udowodniła, że uczniowie Bronka mają iście ułańską fantazję i do zabawy namawiać ich zbyt długo nie trzeba. Najbardziej demonicznie zaprezentowała się klasa IC (pod wodzą czarodziejki prof. Bogusławy Hordyńskiej) i to ona zdobyła I miejsce w konkursie na najstraszniejsze zdjęcie klasowe.

Atmosferze „strachu” tego dnia towarzyszył też zapach dyniowych lampionów. I one stanęły w  konkursowe szranki. Największą precyzją i pomysłowością w ich wykonaniu wykazały się klasy : IB, ID  i III C - która myśli o maturze nawet podczas zabawy

Więcej…

 

Sesja popularnonaukowa

...::: Sesja :::...

W dniu 16.09.2013 roku odbyła się sesja popularnonaukowa Sybir i Syberia w dziejach narodu polskiego.
 
Organizatorami było: II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego oraz koszalińskie gimnazja - 3, 6, 7, oraz V Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Lema
 

Więcej…

 

Obchody 11 listopada

W dniu 08. 11. 2013 roku w naszej szkole uroczyście obchodzono Dzień Niepodległości. Wszyscy uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych – uroczystych, do których były przypięte kotyliony lub biało–czerwone wstążki. Do południa odbyła się sesja historyczna, w której udział wzięli zaproszeni goście m. in. Prezydent Miasta Piotr Jedliński. Referaty wygłaszali uczniowie oraz nauczyciele historii. Przesłanie sesji było oczywiste – było wiele dróg prowadzących do niepodległości i wszystkich uczestników tego wielkiego dążenia trzeba szanować. W wystąpieniu  Dyrektora Wiktora Kamieniarza było coś więcej – apel o szacunek i uznanie dla tych, co toczyli wojnę ekonomiczną z zaborcami  i to wojnę zwycięską. Sesji towarzyszyła wystawa historyczna, która w kolejnych dniach zostanie wykorzystana do przeprowadzenia lekcji wychowawczych dotyczących odzyskania niepodległości. Na koniec sesji głos zabrał Pan Prezydent i trzeba powiedzieć, że popisał się znajomością historii Polski. Po sesji cała szkoła pomaszerowała przed pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie w imieniu pracowników, rodziców i uczniów II LO złożono wiązanki kwiatów. Przystrojeni patriotycznymi kotylionami, zaśpiewaliśmy hymn państwowy, wysłuchaliśmy recytacji "Roty" oraz złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem Wodza. 

 
Migawki - TUTAJ 
 

Ściema...

...::: Nocna ściema też z Bronkiem :::...

 
W sobotę 26 października od 22:00 godziny do 7:30 rano w niedzielę 27 października , grupa wolontariuszy naszej szkoły wzięła udział  w tworzeniu fantastycznej imprezy sportowej.  Organizatorzy biegu powierzyli naszej opiece dwa bardzo ważne punkty biegu. Na punkcie spożywczym podawaliśmy biegnącym przygotowane napoje, ciastka, banany i cukier. Na mecie wręczaliśmy medale, okrywaliśmy folia biegaczy, a tym bardziej zmęczonym pomagaliśmy zdejmować chipy.  Nie były to łatwe zadanie,  ale przynosiły wiele satysfakcji. Zaangażowanie wolontariuszy jest szczególnie widoczne i  doceniane przez uczestników takich imprez jak np. Nocna Ściema.

Więcej…

 

Kotowanie 2013

Dnia 4 października w naszej szkole odbyło się kotowanie pierwszoklasistów. Imprezę organizowała klasa IIB pod opieką prof. Anny Krzyżanowskiej. Tegorocznym motywem przewodnim były subkultury.
 
Klasy wykazały się ogromną kreatywnością w przygotowanej choreografii i zaprezentowanym stroju. Uczniowie zaskoczyli nas imponującą wiedzą o szkole, a także niezwykłą sprawnością fizyczną. Atrakcji nie zabrakło dla wychowawców klas, którzy wykorzystali swój talent malarski podczas gry w kalambury.
 
Zaciętą walkę toczyły wszystkie klasy pierwsze, jednak najlepsza okazała się IB. Nagrodą ich zmagań były słodkości oraz dodatkowy dzień do wykorzystania na wycieczkę szkolną.
 
Mamy nadzieję, że będziecie miło wspominać dzień, w którym zostaliście oficjalnie przyjęci do grona licealistów.
 
Fotki - TUTAJ 
 
rankingi
Szukaj na stronie
Z życia "Bronka"
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
 
OTRZĘSINY 2018
 
PRZELEW ŻYCIA
Za nami kolejna akcja z serii Przelew Życia! 
Jak zawsze każdy chętny mógł oddać krew oraz zarejestrować się w bazie DKMS. Tym razem krew oddały 44 osoby, a do bazy dawców DKMS zapisało się kolejnych 17 osób. Znowu spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem z zewnątrz, jak i wśród naszych uczniów, z czego bardzo się cieszymy! 
 
Wymiana szkolna między II LO im. Wł. Broniewskiego a Gymnasium Papenburg
W tegorocznej wymianie między naszymi szkołami wzięła udział grupa 20 uczniów naszego liceum i zaprzyjaźnionej szkoły z Papenburga.
03 września, w dniu kiedy nasi koledzy i koleżanki przeżywali stres związany z rozpoczęciem roku szkolnego, my obawialiśmy się pierwszego spotkania z partnerami z Niemiec. 
 
Fotorelacja z uroczystego zakończenia roku
 
Nagrody dla nauczycieli
II LO jest szkołą, która jest dumna z sukcesów swoich uczniów w olimpiadach przedmiotowych.
Jako dyrektor doceniam zaangażowanie nauczycieli pracujących z olimpijczykami. 
 
Brydżowy obóz szkoleniowy
W dniach 10-13.05.2018r. w ośrodku BESKID w Sarbinowie odbył się brydżowy obóz szkoleniowy dla uczniów I klasy matematycznej. 
 
Brąz dla grupy Pierwszej Pomocy

12 maja w Szczecinie odbyły się XXVI Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. W tym roku udział brało 8 drużyn. Nasz reprezentacja (Oliwia Tołłoczko IIA, Sylwia Czernik, Konrad Nowakowski IIB, Sebastian Ślusarczyk IIM,  Witek Duszyński III A) wywalczyła trzecie miejsce.

 
Wynajem hali

Informujemy, że istnieje możliwość wynajmu hali sportowej

Cena wynajmu wynosi 118 zł netto + VAT za 60 min.

LINKI
Odwiedzający naszą stronę
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości