Z życia "Bronka"

Ach ta magia Świąt

W „Bronku” rozbrzmiały dźwięki świątecznych przebojów i zapachniało igliwiem.

Nauczyciele języka niemieckiego chcieli przybliżyć uczniom niemieckie zwyczaje adwentowe i zorganizowali 9 grudnia warsztaty, podczas których uczniowie klas pierwszych i drugich wykonywali własnoręcznie wieńce adwentowe. Po obejrzeniu filmu instruktażowego, pod czujnym okiem prof. B. Hordyńskiej powstały w ciągu dwóch godzin małe dzieła sztuki. Komisja oceniająca przyznała trzy wyróżnienia.

Za najpiękniejsze uznano wieńce wykonane przez klasy 1C, 2A i 2C.

Pieniądze ze sprzedaży wieńców przeznaczone będą na cele charytatywne.  

Fotki - TUTAJ

 

Fizyka inaczej

4 grudnia - w naszej szkole na auli mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli Politechniki Koszalińskiej - dr Tomasza Suszko. oraz dr Romana Olika. Demonstrowali oni doświadczenia fizyczne z akustyki, optyki i próżni.

Uczestnikami tego wydarzenia były klasy matematyczno-fizyczne: 1M, 2M i 3M oraz biologiczno-chemiczne: 1C, 2B i 3C. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w prezentowanych doświadczeniach.

Zostały nam przybliżone takie zjawiska jak ruch harmoniczny, fale poprzeczne i podłużne, dudnienie oraz wiele więcej interesujących zjawisk fizycznych, które niekiedy doprowadzały do zawrotu głowy.

Więcej…

 

Medal PCK


”Każda kropla krwi oddana z miłości sprawi,
źe życie Twe wyjdzie z szarości,
nabierze barw pełnych jasności
litr życzliwości pomnóż litrem radości „. 

W dniu 22 listopada br. odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 55 - lecia Ruchu Honorowego Krwiodawstwa w Polsce. Nasza szkoła została wyróżniony Medalem 55 – lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża za wieloletnią aktywną działalność na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

Na uroczystości  naszą szkołę reprezentowała p. M. Kulik, która odebrała list gratulacyjny oraz medal z rąk Prezesa Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Koszalinie Bernarda Krupskiego.

Więcej…

 

Halloween 2013


BRONKOWE HALLOWEEN

31 października 2013 r. II LO zdominowały czarownice, duchy i strachy wszelkiej maści. Pomysłowość wielu przebrań po raz kolejny udowodniła, że uczniowie Bronka mają iście ułańską fantazję i do zabawy namawiać ich zbyt długo nie trzeba. Najbardziej demonicznie zaprezentowała się klasa IC (pod wodzą czarodziejki prof. Bogusławy Hordyńskiej) i to ona zdobyła I miejsce w konkursie na najstraszniejsze zdjęcie klasowe.

Atmosferze „strachu” tego dnia towarzyszył też zapach dyniowych lampionów. I one stanęły w  konkursowe szranki. Największą precyzją i pomysłowością w ich wykonaniu wykazały się klasy : IB, ID  i III C - która myśli o maturze nawet podczas zabawy

Więcej…

 

Sesja popularnonaukowa

...::: Sesja :::...

W dniu 16.09.2013 roku odbyła się sesja popularnonaukowa Sybir i Syberia w dziejach narodu polskiego.
 
Organizatorami było: II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego oraz koszalińskie gimnazja - 3, 6, 7, oraz V Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Lema
 

Więcej…

 

Obchody 11 listopada

W dniu 08. 11. 2013 roku w naszej szkole uroczyście obchodzono Dzień Niepodległości. Wszyscy uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych – uroczystych, do których były przypięte kotyliony lub biało–czerwone wstążki. Do południa odbyła się sesja historyczna, w której udział wzięli zaproszeni goście m. in. Prezydent Miasta Piotr Jedliński. Referaty wygłaszali uczniowie oraz nauczyciele historii. Przesłanie sesji było oczywiste – było wiele dróg prowadzących do niepodległości i wszystkich uczestników tego wielkiego dążenia trzeba szanować. W wystąpieniu  Dyrektora Wiktora Kamieniarza było coś więcej – apel o szacunek i uznanie dla tych, co toczyli wojnę ekonomiczną z zaborcami  i to wojnę zwycięską. Sesji towarzyszyła wystawa historyczna, która w kolejnych dniach zostanie wykorzystana do przeprowadzenia lekcji wychowawczych dotyczących odzyskania niepodległości. Na koniec sesji głos zabrał Pan Prezydent i trzeba powiedzieć, że popisał się znajomością historii Polski. Po sesji cała szkoła pomaszerowała przed pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie w imieniu pracowników, rodziców i uczniów II LO złożono wiązanki kwiatów. Przystrojeni patriotycznymi kotylionami, zaśpiewaliśmy hymn państwowy, wysłuchaliśmy recytacji "Roty" oraz złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem Wodza. 

 
Migawki - TUTAJ 
 
Więcej artykułów…
rankingi
Szukaj na stronie
Z życia "Bronka"
Wymiana szkolna między II LO im. Wł. Broniewskiego a Gymnasium Papenburg
W tegorocznej wymianie między naszymi szkołami wzięła udział grupa 20 uczniów naszego liceum i zaprzyjaźnionej szkoły z Papenburga.
03 września, w dniu kiedy nasi koledzy i koleżanki przeżywali stres związany z rozpoczęciem roku szkolnego, my obawialiśmy się pierwszego spotkania z partnerami z Niemiec. 
 
Fotorelacja z uroczystego zakończenia roku
 
Nagrody dla nauczycieli
II LO jest szkołą, która jest dumna z sukcesów swoich uczniów w olimpiadach przedmiotowych.
Jako dyrektor doceniam zaangażowanie nauczycieli pracujących z olimpijczykami. 
 
Brydżowy obóz szkoleniowy
W dniach 10-13.05.2018r. w ośrodku BESKID w Sarbinowie odbył się brydżowy obóz szkoleniowy dla uczniów I klasy matematycznej. 
 
Brąz dla grupy Pierwszej Pomocy

12 maja w Szczecinie odbyły się XXVI Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. W tym roku udział brało 8 drużyn. Nasz reprezentacja (Oliwia Tołłoczko IIA, Sylwia Czernik, Konrad Nowakowski IIB, Sebastian Ślusarczyk IIM,  Witek Duszyński III A) wywalczyła trzecie miejsce.

 
LIPS 2018 - fotorelacja
 
PRZELEW ŻYCIA dla Filipa Gonciarka
17 maja w BRONKU odbył się kolejny PRZELEW ŻYCIA połączony z DKMS dedykowany dla Filipa Gonciarka. Tym razem zarejestrowano 67 dawców krwi i 51 chętnych do banku dawców szpiku. 
 
Nagrody dla najlepszych uczniów

Wczoraj w Filharmonii Prezydent Miasta rozdał nagrody najlepszym uczniom Koszalina. Gratulacje dla nagrodzonych uczniów i absolwentów II LO: Marii Wiktorowskiej, Macieja Rydzewskiego, Mileny Gabrysiak, Jaroslava Sergeeva, Tobiasza Batora, Daniela Machnika, Łukasza Dudka, Aleksandry Bibro, Anity Nowickiej, Rafaela Petrosjana, Szymona Górnego, Patryka Sochaja i Dawida Kaźmierczaka!!

 
Wynajem hali

Informujemy, że istnieje możliwość wynajmu hali sportowej

Cena wynajmu wynosi 118 zł netto + VAT za 60 min.

LINKI
Odwiedzający naszą stronę
Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości