Z życia "Bronka"

„Młodzi Głosują”

19 maja 2014 roku uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Koszalinie mieli okazję wziąć udział w organizowanym od 1995 r. projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej pod nazwą „Młodzi Głosują”. Młodzi ludzie - także niepełnoletni - mają swoje zdanie i poglądy. Ten program daje im możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i wspólnoty europejskiej. Głównym jego celem jest zwiększenie uczestnictwa obywateli wchodzących w dorosłość w życiu publicznym.

Uczniowie mieli okazję sprawdzić, jak funkcjonują procedury przeprowadzania wyborów i jak się okazało, nie było to nic strasznego. Jak mało czasu zajmuje postawienie krzyżyka w wyznaczonym polu. Miejmy nadzieję, że zachęci to młodzież do aktywności obywatelskiej.

Przejdźmy do faktów. Frekwencja wyniosła ok. 42%, a tak przedstawiały się wyniki:

Więcej…

 

Gratulacje

Składamy serdeczne gratulacje uczennicy kl. I H - Bernadetcie Staniszewskiej, która została laureatką II miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Losy Bliskich i Losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989.
 

DEBIUT Z B-RUN-KIEM

24 kwietnia grupa biegaczy z B - run – ka zadebiutowała w Leśnej Piątce. Mieliśmy do pokonania trasę 5 km leśną ścieżką po Górze Chełmskiej.
Razem z nami na trasę wyruszyli kibicujący nam rodzice oraz nauczyciele. Każdy z nas pokonywał trasę swoim tempem.
Biegacze z B-run-ka zmierzyli się z dystansem 5 km osiągając bardzo przyzwoite czasy. Część z nas biegła a część maszerowała. W różnym tempie ale wszyscy dotarli do mety.
Poniżej przedstawiamy czasy jakie osiągnęła ekipa B – RUN – ka. (Nr startowy Nazwisko i Imię czas)

Więcej…

 

MAMY PUCHAR !!!!

22 kwietnia odbyły się XXII Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy.
Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Agnieszka Krause, Katarzyna Kolbusz, Anna Michałowska, Justyna Wojas i Jacek Szyntar.
W zawodach wzięło udział 9 zespołów. Zawodnicy musieli zmierzyć się z takimi zadaniami jak: wytrzewienie jelit, amputacja urazowa dłoni, epilepsja, reanimacja czy postępowanie w przypadku wypadku komunikacyjnego i zawału serca.

Więcej…

 

Gratulacje

Sukces naszych uczniów na rejonowym etapie XVIII Konkursu z Upowszechniania Wiedzy Międzynarodowego Prawa Humanitarnego organizowanym przez ZOP PCK.
Uczniowie klasy II c : Paulina Wantoch – Rekowska zajęła II miejsce, a Arkadiusz Krokowski I miejsce i zakwalifikował się do etapu na szczeblu okręgowym.

 

Turniej piłki siatkowej

W dniu 15.04.2014r w ramach Dnia Otwartego szkoły odbył się już po raz V turniej piłki siatkowej o Puchar Dyrektora II LO dla szkół gimnazjalnych.
W turnieju udział wzięły reprezentacje dziewcząt z gimnazjum nr 9,11,6, gimnazjum w Mścicach oraz ZS Gimn. w Tymieniu.
Drużyny chłopców reprezentowali gimnazja nr 7,2,6,4,11,Gimnazjum w Biesiekierzu i Mścicach oraz ZS Gimn. w Tymieniu.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Szukaj na stronie
Z życia "Bronka"
X Tydzień Charytatywny
Zgodnie z tradycją naszej szkoły, w dniach 17-21 grudnia 2018 roku odbył się X Tydzień Charytatywny pod hasłem „Bronek Pomaga!”. W tym roku celem zbiórki było zebranie środków na szkolny Fundusz POMAGAMY, który wspiera potrzebujących uczniów Bronka, oraz pomoc koszalińskiemu schronisku. Cały tydzień wypełniono mnóstwem atrakcji. 
 
Autumn Spelling Competition 2018
30 listopada odbył się w naszej szkole finał konkursu języka angielskiego Autumn Spelling Competition 2018. Z 70 zgłoszonych uczniów, którzy w pierwszym etapie musieli poradzić sobie z Oliver'em Twistem (dyktando w oparciu o tekst literacki), do ustnej części zakwalifikowało się 20 najlepszych osób. 
 
PRZELEW ŻYCIA
Za nami kolejna akcja z serii Przelew Życia! 
Jak zawsze każdy chętny mógł oddać krew oraz zarejestrować się w bazie DKMS. Tym razem krew oddały 44 osoby, a do bazy dawców DKMS zapisało się kolejnych 17 osób. Znowu spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem z zewnątrz, jak i wśród naszych uczniów, z czego bardzo się cieszymy! 
 
Co wiem o Honorowym Krwiodawstwie.
26 listopada 2018r. odbył się organizowany przez oddział Rejonowy  PCK konkurs krwiodawstwa pt. „ Co wiem o Honorowym  Krwiodawstwie”.  Naszą szkołę reprezentował Patryk Sochaj , który zdobył pierwsze miejsce. 
 
Finał konkursu "Zielona Energia"
Nasze ZŁOTKA!!!
Reprezentacja Bronka zajęła pierwsze miejsce w  czasie wojewódzkiego finału  projektu pn. "Zielona Energia". Drużyna  w składzie – Oliwia Tołłoczko 3A, Sylwia Czernik 3B, Julia Niemiec 2B, Julia Grajper 2C – rywalizowały z innymi w sześciu przestrzeniach z zakresu ekologii, żywienia oraz pierwszej pomocy.
 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
 
OTRZĘSINY 2018
 
Wymiana szkolna między II LO im. Wł. Broniewskiego a Gymnasium Papenburg
W tegorocznej wymianie między naszymi szkołami wzięła udział grupa 20 uczniów naszego liceum i zaprzyjaźnionej szkoły z Papenburga.
03 września, w dniu kiedy nasi koledzy i koleżanki przeżywali stres związany z rozpoczęciem roku szkolnego, my obawialiśmy się pierwszego spotkania z partnerami z Niemiec. 
 
Wynajem hali

Informujemy, że istnieje możliwość wynajmu hali sportowej

Cena wynajmu wynosi 118 zł netto + VAT za 60 min.

LINKI
Odwiedzający naszą stronę
Naszą witrynę przegląda teraz 66 gości