Z życia "Bronka"

WYMIANA MIĘDZYSZKOLNA / SCHÜLERAUSTAUSCH

II LO im. Wł. Broniewskiego w Koszalinie - Gymnasium Papenburg

Wizyta naszych uczniów w Papenburgu (Niemcy) zapoczątkowała współpracę z tamtejszym gimnazjum. Dwudziestoosobowa grupa licealistów wraz z trzema germanistkami wyruszyła 15.06.2014 w podróż aż pod holenderską granicę, by szlifować język, zawierać nowe przyjaźnie oraz poznawać kulturę i obyczaje naszych zachodnich sąsiadów. Uczestnicy wymiany zostali przyjęci przez rodziny niemieckie i na 6 dni stali się ich członkami.
Atrakcji było co nie miara: zwiedziliśmy Klimahaus w Bremerhaven, przepiękne stare miasto w Bremie, stocznię Meyer-Werft w Papenburgu i podziwialiśmy wystawę ogrodniczą (Landesgartenschau). Razem z naszymi niemieckimi partnerami złożyliśmy wizytę w miejscu pamięci Esterwegen, gdzie znajdował się jeden z jenieckich obozów, w którym przebywali m.in. powstańcy warszawscy i Niemcy sprzeciwiający się faszyzmowi.
Mieliśmy też okazję przyjrzeć się funkcjonowaniu niemieckiej szkoły. Nie obyło się oczywiście bez wspólnego biesiadowania. Przed wyjazdem nauczyciele, uczniowie i ich niemieckie rodziny spotkali się na wspólnym grillowaniu.

Więcej…

 

Gratulacje dla Małgorzaty Hołub

Małgorzato Hołub, jesteśmy z Ciebie dumni. Twoje sukcesy sportowe budzą nasz podziw i szacunek. Życzymy Ci, jako absolwentce naszej szkoły, sukcesów w skali światowej.
w imieniu "Bronkowej Rodziny"
Wiktor Kamieniarz
 

Gratulacje

Składamy serdeczne gratulacje uczennicy kl. II M - Bernadetcie Staniszewskiej, która została laureatką II miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Losy Bliskich i Losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989.
 

Solidarność 1980 – 1989

II Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego wzięło udział w historycznej grze miejskiej pt. „Solidarność 1980 – 1989”. Organizatorem akcji była Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Koszalinie. Nasza drużyna w składzie: Klaudia Bielec, Katarzyna Kupracz, Katarzyna Bartman, Michał Czapliński i Paweł Kowalski, zmierzyła się z kilkoma zadaniami punktowymi. Między innymi „drukowała ulotki na sicie”, handlowała kartkami żywnościowymi, czy przenosiła grypsy. Na całej trasie krążyły oddziały ZOMO, które utrudniały wykonanie zadań. Ekipa z „Bronka” zajęła bardzo dobre II miejsce i wykazała się niesamowitym zaangażowaniem (także fizycznym).

Więcej…

 

PODSUMOWANIE FESTIWALU LIPS 2014

Dnia 30.05.2014 odbyła się kolejna edycja festiwalu LIPS. Jury w składzie Jupi Podlaszewski, Klaudia Wieczorek, Agnieszka Radomska, Ireneusz Suboto oraz Katie Mitchell miało trudny orzech do zgryzienia bo poziom był naprawdę wyrównany
W kategorii KRÓTKA FORMA TEATRALNA zwyciężył skecz uczniów z ZSO nr 2 w Słupsku zatytułowany 'Culture Shock'. Drugie miejsce przypadło uczniom z Gimnazjum nr 9 w Koszalinie za przedstawienie 'Cinderella' a trzecie młodzież z koszalińskiego Gimnazjum nr 11, którzy przygotowali skecz 'At the doctor's'.
W kategorii RECYTACJA WIERSZA pierwsze miejsce zajął Hubert Okonowicz z Zespołu Szkół Publicznych w Sławoborzu. Miejsce drugie przypadło Pawłowi Mikulskiemu z Gimnazjum nr 9 w Koszalinie a trzecie Aleksandrze Bujalskiej z Zespołu Szkół w Tymieniu.

Więcej…

 

„Młodzi Głosują”

19 maja 2014 roku uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Koszalinie mieli okazję wziąć udział w organizowanym od 1995 r. projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej pod nazwą „Młodzi Głosują”. Młodzi ludzie - także niepełnoletni - mają swoje zdanie i poglądy. Ten program daje im możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i wspólnoty europejskiej. Głównym jego celem jest zwiększenie uczestnictwa obywateli wchodzących w dorosłość w życiu publicznym.

Uczniowie mieli okazję sprawdzić, jak funkcjonują procedury przeprowadzania wyborów i jak się okazało, nie było to nic strasznego. Jak mało czasu zajmuje postawienie krzyżyka w wyznaczonym polu. Miejmy nadzieję, że zachęci to młodzież do aktywności obywatelskiej.

Przejdźmy do faktów. Frekwencja wyniosła ok. 42%, a tak przedstawiały się wyniki:

Więcej…

 
Więcej artykułów…
rankingi
Szukaj na stronie
Z życia "Bronka"
Kolejny sukces piłkarzy ręcznych

Kolejny sukces piłkarzy ręcznych. Po wygraniu powiatu drużyna Piotr Jachnowca 28. 03. brała udział w Finałach Regionu . Do naszej hali przyjechały najlepsze drużyny z swoich regionów: Białogardu, Świdwina, Szczecinka. Bo bardzo zaciętym meczu finałowym  z drużyna z Szczecinka nasi chłopcy wygrali zdobywając złoty medal i uzyskując awans do finału wojewódzkiego. 

 
Dn matematyki w "Bronku"
W dniach 19.03-21.03 klasa 2 ,,m’’ zorganizowała Dni Matematyki, w których brały udział wszystkie klasy pierwsze oraz drugie. Przygotowała różne konkurencje, w których toczyły walkę o najwyższe miejsca, zbierając punkty do klasyfikacji generalnej.
 
8 marca w Bronku

Dzisiaj z okazji Dnia Kobiet Dyrektor szkoły, Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Bronka oraz Rada Rodziców zorganizowali spotkanie w szkolnej kawiarni.  Była to wyjątkowa uroczystość. Padły serdeczne i ciepłe życzenia ze strony Pana Dyrektora.

 
FINAŁ I DIECEZJALNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK
W niedzielę 20 stycznia 2019 r. odbył się, w kościele p.w. św. Wojciecha w Koszalinie, Koncert Finałowy I Diecezjalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Koncert był współorganizowany przez Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej i II LO im. Wł. Broniewskiego w Koszalinie.
 
My, młodzi reżyserzy
18.01.2019 (piątek) braliśmy udział w pierwszym spotkaniu warsztatów filmowych, prowadzonych przez pana Macieja Sterło Orlickiego. Jest to projekt realizowany przez CK105 w trakcie ferii.
Celem warsztatów jest stworzenie filmu dokumentalnego, który będzie prezentowany na festiwalach filmowych dla młodych twórców.
 
X Tydzień Charytatywny
Zgodnie z tradycją naszej szkoły, w dniach 17-21 grudnia 2018 roku odbył się X Tydzień Charytatywny pod hasłem „Bronek Pomaga!”. W tym roku celem zbiórki było zebranie środków na szkolny Fundusz POMAGAMY, który wspiera potrzebujących uczniów Bronka, oraz pomoc koszalińskiemu schronisku. Cały tydzień wypełniono mnóstwem atrakcji. 
 
Wynajem hali

Informujemy, że istnieje możliwość wynajmu hali sportowej

Cena wynajmu wynosi 118 zł netto + VAT za 60 min.

LINKI
Odwiedzający naszą stronę
Naszą witrynę przegląda teraz 92 gości