Z życia "Bronka"

Ach ta magia Świąt

W „Bronku” rozbrzmiały dźwięki świątecznych przebojów i zapachniało igliwiem.

Nauczyciele języka niemieckiego chcieli przybliżyć uczniom niemieckie zwyczaje adwentowe i zorganizowali 9 grudnia warsztaty, podczas których uczniowie klas pierwszych i drugich wykonywali własnoręcznie wieńce adwentowe. Po obejrzeniu filmu instruktażowego, pod czujnym okiem prof. B. Hordyńskiej powstały w ciągu dwóch godzin małe dzieła sztuki. Komisja oceniająca przyznała trzy wyróżnienia.

Za najpiękniejsze uznano wieńce wykonane przez klasy 1C, 2A i 2C.

Pieniądze ze sprzedaży wieńców przeznaczone będą na cele charytatywne.  

Fotki - TUTAJ

 

Fizyka inaczej

4 grudnia - w naszej szkole na auli mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli Politechniki Koszalińskiej - dr Tomasza Suszko. oraz dr Romana Olika. Demonstrowali oni doświadczenia fizyczne z akustyki, optyki i próżni.

Uczestnikami tego wydarzenia były klasy matematyczno-fizyczne: 1M, 2M i 3M oraz biologiczno-chemiczne: 1C, 2B i 3C. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w prezentowanych doświadczeniach.

Zostały nam przybliżone takie zjawiska jak ruch harmoniczny, fale poprzeczne i podłużne, dudnienie oraz wiele więcej interesujących zjawisk fizycznych, które niekiedy doprowadzały do zawrotu głowy.

Więcej…

 

Medal PCK


”Każda kropla krwi oddana z miłości sprawi,
źe życie Twe wyjdzie z szarości,
nabierze barw pełnych jasności
litr życzliwości pomnóż litrem radości „. 

W dniu 22 listopada br. odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 55 - lecia Ruchu Honorowego Krwiodawstwa w Polsce. Nasza szkoła została wyróżniony Medalem 55 – lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża za wieloletnią aktywną działalność na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

Na uroczystości  naszą szkołę reprezentowała p. M. Kulik, która odebrała list gratulacyjny oraz medal z rąk Prezesa Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Koszalinie Bernarda Krupskiego.

Więcej…

 

Halloween 2013


BRONKOWE HALLOWEEN

31 października 2013 r. II LO zdominowały czarownice, duchy i strachy wszelkiej maści. Pomysłowość wielu przebrań po raz kolejny udowodniła, że uczniowie Bronka mają iście ułańską fantazję i do zabawy namawiać ich zbyt długo nie trzeba. Najbardziej demonicznie zaprezentowała się klasa IC (pod wodzą czarodziejki prof. Bogusławy Hordyńskiej) i to ona zdobyła I miejsce w konkursie na najstraszniejsze zdjęcie klasowe.

Atmosferze „strachu” tego dnia towarzyszył też zapach dyniowych lampionów. I one stanęły w  konkursowe szranki. Największą precyzją i pomysłowością w ich wykonaniu wykazały się klasy : IB, ID  i III C - która myśli o maturze nawet podczas zabawy

Więcej…

 

Sesja popularnonaukowa

...::: Sesja :::...

W dniu 16.09.2013 roku odbyła się sesja popularnonaukowa Sybir i Syberia w dziejach narodu polskiego.
 
Organizatorami było: II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego oraz koszalińskie gimnazja - 3, 6, 7, oraz V Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Lema
 

Więcej…

 

Obchody 11 listopada

W dniu 08. 11. 2013 roku w naszej szkole uroczyście obchodzono Dzień Niepodległości. Wszyscy uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych – uroczystych, do których były przypięte kotyliony lub biało–czerwone wstążki. Do południa odbyła się sesja historyczna, w której udział wzięli zaproszeni goście m. in. Prezydent Miasta Piotr Jedliński. Referaty wygłaszali uczniowie oraz nauczyciele historii. Przesłanie sesji było oczywiste – było wiele dróg prowadzących do niepodległości i wszystkich uczestników tego wielkiego dążenia trzeba szanować. W wystąpieniu  Dyrektora Wiktora Kamieniarza było coś więcej – apel o szacunek i uznanie dla tych, co toczyli wojnę ekonomiczną z zaborcami  i to wojnę zwycięską. Sesji towarzyszyła wystawa historyczna, która w kolejnych dniach zostanie wykorzystana do przeprowadzenia lekcji wychowawczych dotyczących odzyskania niepodległości. Na koniec sesji głos zabrał Pan Prezydent i trzeba powiedzieć, że popisał się znajomością historii Polski. Po sesji cała szkoła pomaszerowała przed pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie w imieniu pracowników, rodziców i uczniów II LO złożono wiązanki kwiatów. Przystrojeni patriotycznymi kotylionami, zaśpiewaliśmy hymn państwowy, wysłuchaliśmy recytacji "Roty" oraz złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem Wodza. 

 
Migawki - TUTAJ 
 
Więcej artykułów…
e-pity
Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku
rankingi
Szukaj na stronie
Z życia "Bronka"
XVII Konkurs Chemiczny - fotorelacja
 
Sukcesy Olimpijskie

Szalony tydzień, jakiego nie było w historii szkoły. W czwartek nasi uczniowie zdobyli dwa pierwsze miejsca w Olimpiadzie Wynalazczości i jadą walczyć o indeksy na medycynę. W sobotę z finałów ogólnopolskich wrócili następni. Zdobyli 2 tytuły laureatów i 4 tytuły finalistów startując w 4 olimpiadach.

 
Konkurs Wiedzy Biblijnej
W dniu 18 kwietnia w eliminacjach diecezjalnych Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej nasi uczniowie zajęli: Paweł Nowak (1H) 1 miejsce i Krzysztof Płocharski (2H) 5 miejsce. Gratulujemy wyników i cieszymy się że naszą szkołę i diecezję na eliminacjach ogólnopolskich będzie reprezentował Paweł Nowak (finalista).
 
Jesteśmy - SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE!!!

12-13 kwietnia odbywały się XLI MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO w wieloboju sprawnościowo – obronnym  „SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE – 2018”.  Uczestnicy zawodów konkurowali w biegu na orientację, pierwszej pomocy, rzucie granatem, strzelaniu z broni pneumatycznej, torze przeszkód.

 
ZŁOTO dla GRUPY PIERWSZEJ POMOCY

Za nami XXVI Rejonowe i Strefowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. W tym roku udział brało 9 drużyn. Na uczestników czekały scenki na których musieli pomóc poszkodowanemu z rozległymi oparzeniami, urazem twarzy, złamaniami, resuscytacją czy wypadkiem komunikacyjnym.

 
Gratulacje - indeks AGH

Mamy przyjemność poinformować, że Tobiasz Bator został laureatem III stopnia, natomiast Dawid Kaźmierczak finalistą XI Ogólnopolskiej Olimpiady
„O Diamentowy Indeks AGH" z przedmiotu geografia z elementami geologii w roku akademickim 2017/2018.
Serdeczne gratulacje dla uczniów i opiekuna. 

 
gratulacje - olimipiada ekologiczna
Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunom, zakwalifikowania się do etapu okręgowego Olimpiady Ekologicznej
Patryk Sochaj (opiekun: J. Gajdzica)
Magdalena Klemke (opiekun: J. Gajdzica)
Natalia Gałązka (opiekun: L. Górska)
 
Wymiana z Gymnasium Papenburg 2018
   W dniach od 10.03.do 17.03.2018r. przebywała w naszej szkole grupa uczniów z Gymnasium Papenburg (Niemcy). W sobotę wieczorem powitaliśmy naszych gości na koszalińskim dworcu.Niedzielę uczniowie niemieccy spędzili razem z goszczącymi ich polskimi rodzinami. Pogoda dopisała  i wielu z nas odwiedziło tego dnia Mielno i Kołobrzeg.
 
Wynajem hali

Informujemy, że istnieje możliwość wynajmu hali sportowej

Cena wynajmu wynosi 118 zł netto + VAT za 60 min.

LINKI
Odwiedzający naszą stronę
Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości