Z życia "Bronka"

PODSUMOWANIE FESTIWALU LIPS 2014

Dnia 30.05.2014 odbyła się kolejna edycja festiwalu LIPS. Jury w składzie Jupi Podlaszewski, Klaudia Wieczorek, Agnieszka Radomska, Ireneusz Suboto oraz Katie Mitchell miało trudny orzech do zgryzienia bo poziom był naprawdę wyrównany
W kategorii KRÓTKA FORMA TEATRALNA zwyciężył skecz uczniów z ZSO nr 2 w Słupsku zatytułowany 'Culture Shock'. Drugie miejsce przypadło uczniom z Gimnazjum nr 9 w Koszalinie za przedstawienie 'Cinderella' a trzecie młodzież z koszalińskiego Gimnazjum nr 11, którzy przygotowali skecz 'At the doctor's'.
W kategorii RECYTACJA WIERSZA pierwsze miejsce zajął Hubert Okonowicz z Zespołu Szkół Publicznych w Sławoborzu. Miejsce drugie przypadło Pawłowi Mikulskiemu z Gimnazjum nr 9 w Koszalinie a trzecie Aleksandrze Bujalskiej z Zespołu Szkół w Tymieniu.

Więcej…

 

„Młodzi Głosują”

19 maja 2014 roku uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Koszalinie mieli okazję wziąć udział w organizowanym od 1995 r. projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej pod nazwą „Młodzi Głosują”. Młodzi ludzie - także niepełnoletni - mają swoje zdanie i poglądy. Ten program daje im możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i wspólnoty europejskiej. Głównym jego celem jest zwiększenie uczestnictwa obywateli wchodzących w dorosłość w życiu publicznym.

Uczniowie mieli okazję sprawdzić, jak funkcjonują procedury przeprowadzania wyborów i jak się okazało, nie było to nic strasznego. Jak mało czasu zajmuje postawienie krzyżyka w wyznaczonym polu. Miejmy nadzieję, że zachęci to młodzież do aktywności obywatelskiej.

Przejdźmy do faktów. Frekwencja wyniosła ok. 42%, a tak przedstawiały się wyniki:

Więcej…

 

Gratulacje

Składamy serdeczne gratulacje uczennicy kl. I H - Bernadetcie Staniszewskiej, która została laureatką II miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Losy Bliskich i Losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989.
 

DEBIUT Z B-RUN-KIEM

24 kwietnia grupa biegaczy z B - run – ka zadebiutowała w Leśnej Piątce. Mieliśmy do pokonania trasę 5 km leśną ścieżką po Górze Chełmskiej.
Razem z nami na trasę wyruszyli kibicujący nam rodzice oraz nauczyciele. Każdy z nas pokonywał trasę swoim tempem.
Biegacze z B-run-ka zmierzyli się z dystansem 5 km osiągając bardzo przyzwoite czasy. Część z nas biegła a część maszerowała. W różnym tempie ale wszyscy dotarli do mety.
Poniżej przedstawiamy czasy jakie osiągnęła ekipa B – RUN – ka. (Nr startowy Nazwisko i Imię czas)

Więcej…

 

MAMY PUCHAR !!!!

22 kwietnia odbyły się XXII Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy.
Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Agnieszka Krause, Katarzyna Kolbusz, Anna Michałowska, Justyna Wojas i Jacek Szyntar.
W zawodach wzięło udział 9 zespołów. Zawodnicy musieli zmierzyć się z takimi zadaniami jak: wytrzewienie jelit, amputacja urazowa dłoni, epilepsja, reanimacja czy postępowanie w przypadku wypadku komunikacyjnego i zawału serca.

Więcej…

 

Gratulacje

Sukces naszych uczniów na rejonowym etapie XVIII Konkursu z Upowszechniania Wiedzy Międzynarodowego Prawa Humanitarnego organizowanym przez ZOP PCK.
Uczniowie klasy II c : Paulina Wantoch – Rekowska zajęła II miejsce, a Arkadiusz Krokowski I miejsce i zakwalifikował się do etapu na szczeblu okręgowym.

 
Więcej artykułów…
rankingi
Szukaj na stronie
Z życia "Bronka"
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
 
OTRZĘSINY 2018
 
PRZELEW ŻYCIA
Za nami kolejna akcja z serii Przelew Życia! 
Jak zawsze każdy chętny mógł oddać krew oraz zarejestrować się w bazie DKMS. Tym razem krew oddały 44 osoby, a do bazy dawców DKMS zapisało się kolejnych 17 osób. Znowu spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem z zewnątrz, jak i wśród naszych uczniów, z czego bardzo się cieszymy! 
 
Wymiana szkolna między II LO im. Wł. Broniewskiego a Gymnasium Papenburg
W tegorocznej wymianie między naszymi szkołami wzięła udział grupa 20 uczniów naszego liceum i zaprzyjaźnionej szkoły z Papenburga.
03 września, w dniu kiedy nasi koledzy i koleżanki przeżywali stres związany z rozpoczęciem roku szkolnego, my obawialiśmy się pierwszego spotkania z partnerami z Niemiec. 
 
Fotorelacja z uroczystego zakończenia roku
 
Nagrody dla nauczycieli
II LO jest szkołą, która jest dumna z sukcesów swoich uczniów w olimpiadach przedmiotowych.
Jako dyrektor doceniam zaangażowanie nauczycieli pracujących z olimpijczykami. 
 
Brydżowy obóz szkoleniowy
W dniach 10-13.05.2018r. w ośrodku BESKID w Sarbinowie odbył się brydżowy obóz szkoleniowy dla uczniów I klasy matematycznej. 
 
Brąz dla grupy Pierwszej Pomocy

12 maja w Szczecinie odbyły się XXVI Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. W tym roku udział brało 8 drużyn. Nasz reprezentacja (Oliwia Tołłoczko IIA, Sylwia Czernik, Konrad Nowakowski IIB, Sebastian Ślusarczyk IIM,  Witek Duszyński III A) wywalczyła trzecie miejsce.

 
Wynajem hali

Informujemy, że istnieje możliwość wynajmu hali sportowej

Cena wynajmu wynosi 118 zł netto + VAT za 60 min.

LINKI
Odwiedzający naszą stronę
Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości