Z życia "Bronka"

Dzień Fantastyki

10 października w naszej szkole odbyła się impreza „Dzień Fantastyki w Bronku”. W programie można było znaleźć różnorakie prelekcje, konkursy i warsztaty, a także wypożyczyć gry planszowe. Jedną z prelekcji pt. „ Jak odnaleźć Boga we Władcy Pierścieni” poprowadził ks. Tomasz. Od godz. 16 w piątek do 8 w sobotę imprezę odwiedziło ponad 200 osób! Uczestnicy bawili się tak świetnie, że nikt nie miał czasu zrobić zdjęć. Domagają się kolejnej edycji za rok.

Organizacją zajmowała się klasa III M z Zuzanną Harat i Eweliną Koleśnik na czele, a także uczniowie innych klas i wiele osób spoza Bronka. Opiekunami imprezy byli: pani Jolanta Butrynowska, pani Tamara Gutta-Aleksandrowicz i ks. Tomasz Kudaszewicz. Należą im się wielkie brawa za odwagę.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i wsparcie!

 

WYMIANA MIĘDZYSZKOLNA / SCHÜLERAUSTAUSCH

II LO im. Wł. Broniewskiego w Koszalinie - Gymnasium Papenburg

Wizyta naszych uczniów w Papenburgu (Niemcy) zapoczątkowała współpracę z tamtejszym gimnazjum. Dwudziestoosobowa grupa licealistów wraz z trzema germanistkami wyruszyła 15.06.2014 w podróż aż pod holenderską granicę, by szlifować język, zawierać nowe przyjaźnie oraz poznawać kulturę i obyczaje naszych zachodnich sąsiadów. Uczestnicy wymiany zostali przyjęci przez rodziny niemieckie i na 6 dni stali się ich członkami.
Atrakcji było co nie miara: zwiedziliśmy Klimahaus w Bremerhaven, przepiękne stare miasto w Bremie, stocznię Meyer-Werft w Papenburgu i podziwialiśmy wystawę ogrodniczą (Landesgartenschau). Razem z naszymi niemieckimi partnerami złożyliśmy wizytę w miejscu pamięci Esterwegen, gdzie znajdował się jeden z jenieckich obozów, w którym przebywali m.in. powstańcy warszawscy i Niemcy sprzeciwiający się faszyzmowi.
Mieliśmy też okazję przyjrzeć się funkcjonowaniu niemieckiej szkoły. Nie obyło się oczywiście bez wspólnego biesiadowania. Przed wyjazdem nauczyciele, uczniowie i ich niemieckie rodziny spotkali się na wspólnym grillowaniu.

Więcej…

 

Gratulacje dla Małgorzaty Hołub

Małgorzato Hołub, jesteśmy z Ciebie dumni. Twoje sukcesy sportowe budzą nasz podziw i szacunek. Życzymy Ci, jako absolwentce naszej szkoły, sukcesów w skali światowej.
w imieniu "Bronkowej Rodziny"
Wiktor Kamieniarz
 

Gratulacje

Składamy serdeczne gratulacje uczennicy kl. II M - Bernadetcie Staniszewskiej, która została laureatką II miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Losy Bliskich i Losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989.
 

Solidarność 1980 – 1989

II Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego wzięło udział w historycznej grze miejskiej pt. „Solidarność 1980 – 1989”. Organizatorem akcji była Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Koszalinie. Nasza drużyna w składzie: Klaudia Bielec, Katarzyna Kupracz, Katarzyna Bartman, Michał Czapliński i Paweł Kowalski, zmierzyła się z kilkoma zadaniami punktowymi. Między innymi „drukowała ulotki na sicie”, handlowała kartkami żywnościowymi, czy przenosiła grypsy. Na całej trasie krążyły oddziały ZOMO, które utrudniały wykonanie zadań. Ekipa z „Bronka” zajęła bardzo dobre II miejsce i wykazała się niesamowitym zaangażowaniem (także fizycznym).

Więcej…

 

PODSUMOWANIE FESTIWALU LIPS 2014

Dnia 30.05.2014 odbyła się kolejna edycja festiwalu LIPS. Jury w składzie Jupi Podlaszewski, Klaudia Wieczorek, Agnieszka Radomska, Ireneusz Suboto oraz Katie Mitchell miało trudny orzech do zgryzienia bo poziom był naprawdę wyrównany
W kategorii KRÓTKA FORMA TEATRALNA zwyciężył skecz uczniów z ZSO nr 2 w Słupsku zatytułowany 'Culture Shock'. Drugie miejsce przypadło uczniom z Gimnazjum nr 9 w Koszalinie za przedstawienie 'Cinderella' a trzecie młodzież z koszalińskiego Gimnazjum nr 11, którzy przygotowali skecz 'At the doctor's'.
W kategorii RECYTACJA WIERSZA pierwsze miejsce zajął Hubert Okonowicz z Zespołu Szkół Publicznych w Sławoborzu. Miejsce drugie przypadło Pawłowi Mikulskiemu z Gimnazjum nr 9 w Koszalinie a trzecie Aleksandrze Bujalskiej z Zespołu Szkół w Tymieniu.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Szukaj na stronie
Z życia "Bronka"
X Tydzień Charytatywny
Zgodnie z tradycją naszej szkoły, w dniach 17-21 grudnia 2018 roku odbył się X Tydzień Charytatywny pod hasłem „Bronek Pomaga!”. W tym roku celem zbiórki było zebranie środków na szkolny Fundusz POMAGAMY, który wspiera potrzebujących uczniów Bronka, oraz pomoc koszalińskiemu schronisku. Cały tydzień wypełniono mnóstwem atrakcji. 
 
Autumn Spelling Competition 2018
30 listopada odbył się w naszej szkole finał konkursu języka angielskiego Autumn Spelling Competition 2018. Z 70 zgłoszonych uczniów, którzy w pierwszym etapie musieli poradzić sobie z Oliver'em Twistem (dyktando w oparciu o tekst literacki), do ustnej części zakwalifikowało się 20 najlepszych osób. 
 
PRZELEW ŻYCIA
Za nami kolejna akcja z serii Przelew Życia! 
Jak zawsze każdy chętny mógł oddać krew oraz zarejestrować się w bazie DKMS. Tym razem krew oddały 44 osoby, a do bazy dawców DKMS zapisało się kolejnych 17 osób. Znowu spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem z zewnątrz, jak i wśród naszych uczniów, z czego bardzo się cieszymy! 
 
Co wiem o Honorowym Krwiodawstwie.
26 listopada 2018r. odbył się organizowany przez oddział Rejonowy  PCK konkurs krwiodawstwa pt. „ Co wiem o Honorowym  Krwiodawstwie”.  Naszą szkołę reprezentował Patryk Sochaj , który zdobył pierwsze miejsce. 
 
Finał konkursu "Zielona Energia"
Nasze ZŁOTKA!!!
Reprezentacja Bronka zajęła pierwsze miejsce w  czasie wojewódzkiego finału  projektu pn. "Zielona Energia". Drużyna  w składzie – Oliwia Tołłoczko 3A, Sylwia Czernik 3B, Julia Niemiec 2B, Julia Grajper 2C – rywalizowały z innymi w sześciu przestrzeniach z zakresu ekologii, żywienia oraz pierwszej pomocy.
 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
 
OTRZĘSINY 2018
 
Wymiana szkolna między II LO im. Wł. Broniewskiego a Gymnasium Papenburg
W tegorocznej wymianie między naszymi szkołami wzięła udział grupa 20 uczniów naszego liceum i zaprzyjaźnionej szkoły z Papenburga.
03 września, w dniu kiedy nasi koledzy i koleżanki przeżywali stres związany z rozpoczęciem roku szkolnego, my obawialiśmy się pierwszego spotkania z partnerami z Niemiec. 
 
Wynajem hali

Informujemy, że istnieje możliwość wynajmu hali sportowej

Cena wynajmu wynosi 118 zł netto + VAT za 60 min.

LINKI
Odwiedzający naszą stronę
Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości