Z życia "Bronka"

Solidarność 1980 – 1989

II Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego wzięło udział w historycznej grze miejskiej pt. „Solidarność 1980 – 1989”. Organizatorem akcji była Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Koszalinie. Nasza drużyna w składzie: Klaudia Bielec, Katarzyna Kupracz, Katarzyna Bartman, Michał Czapliński i Paweł Kowalski, zmierzyła się z kilkoma zadaniami punktowymi. Między innymi „drukowała ulotki na sicie”, handlowała kartkami żywnościowymi, czy przenosiła grypsy. Na całej trasie krążyły oddziały ZOMO, które utrudniały wykonanie zadań. Ekipa z „Bronka” zajęła bardzo dobre II miejsce i wykazała się niesamowitym zaangażowaniem (także fizycznym).

Więcej…

 

PODSUMOWANIE FESTIWALU LIPS 2014

Dnia 30.05.2014 odbyła się kolejna edycja festiwalu LIPS. Jury w składzie Jupi Podlaszewski, Klaudia Wieczorek, Agnieszka Radomska, Ireneusz Suboto oraz Katie Mitchell miało trudny orzech do zgryzienia bo poziom był naprawdę wyrównany
W kategorii KRÓTKA FORMA TEATRALNA zwyciężył skecz uczniów z ZSO nr 2 w Słupsku zatytułowany 'Culture Shock'. Drugie miejsce przypadło uczniom z Gimnazjum nr 9 w Koszalinie za przedstawienie 'Cinderella' a trzecie młodzież z koszalińskiego Gimnazjum nr 11, którzy przygotowali skecz 'At the doctor's'.
W kategorii RECYTACJA WIERSZA pierwsze miejsce zajął Hubert Okonowicz z Zespołu Szkół Publicznych w Sławoborzu. Miejsce drugie przypadło Pawłowi Mikulskiemu z Gimnazjum nr 9 w Koszalinie a trzecie Aleksandrze Bujalskiej z Zespołu Szkół w Tymieniu.

Więcej…

 

„Młodzi Głosują”

19 maja 2014 roku uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Koszalinie mieli okazję wziąć udział w organizowanym od 1995 r. projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej pod nazwą „Młodzi Głosują”. Młodzi ludzie - także niepełnoletni - mają swoje zdanie i poglądy. Ten program daje im możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i wspólnoty europejskiej. Głównym jego celem jest zwiększenie uczestnictwa obywateli wchodzących w dorosłość w życiu publicznym.

Uczniowie mieli okazję sprawdzić, jak funkcjonują procedury przeprowadzania wyborów i jak się okazało, nie było to nic strasznego. Jak mało czasu zajmuje postawienie krzyżyka w wyznaczonym polu. Miejmy nadzieję, że zachęci to młodzież do aktywności obywatelskiej.

Przejdźmy do faktów. Frekwencja wyniosła ok. 42%, a tak przedstawiały się wyniki:

Więcej…

 

Gratulacje

Składamy serdeczne gratulacje uczennicy kl. I H - Bernadetcie Staniszewskiej, która została laureatką II miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Losy Bliskich i Losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989.
 

DEBIUT Z B-RUN-KIEM

24 kwietnia grupa biegaczy z B - run – ka zadebiutowała w Leśnej Piątce. Mieliśmy do pokonania trasę 5 km leśną ścieżką po Górze Chełmskiej.
Razem z nami na trasę wyruszyli kibicujący nam rodzice oraz nauczyciele. Każdy z nas pokonywał trasę swoim tempem.
Biegacze z B-run-ka zmierzyli się z dystansem 5 km osiągając bardzo przyzwoite czasy. Część z nas biegła a część maszerowała. W różnym tempie ale wszyscy dotarli do mety.
Poniżej przedstawiamy czasy jakie osiągnęła ekipa B – RUN – ka. (Nr startowy Nazwisko i Imię czas)

Więcej…

 

MAMY PUCHAR !!!!

22 kwietnia odbyły się XXII Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy.
Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Agnieszka Krause, Katarzyna Kolbusz, Anna Michałowska, Justyna Wojas i Jacek Szyntar.
W zawodach wzięło udział 9 zespołów. Zawodnicy musieli zmierzyć się z takimi zadaniami jak: wytrzewienie jelit, amputacja urazowa dłoni, epilepsja, reanimacja czy postępowanie w przypadku wypadku komunikacyjnego i zawału serca.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
e-pity
Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku
rankingi
Szukaj na stronie
Z życia "Bronka"
Konkurs Wiedzy Biblijnej
W dniu 18 kwietnia w eliminacjach diecezjalnych Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej nasi uczniowie zajęli: Paweł Nowak (1H) 1 miejsce i Krzysztof Płocharski (2H) 5 miejsce. Gratulujemy wyników i cieszymy się że naszą szkołę i diecezję na eliminacjach ogólnopolskich będzie reprezentował Paweł Nowak (finalista).
 
Jesteśmy - SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE!!!

12-13 kwietnia odbywały się XLI MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO w wieloboju sprawnościowo – obronnym  „SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE – 2018”.  Uczestnicy zawodów konkurowali w biegu na orientację, pierwszej pomocy, rzucie granatem, strzelaniu z broni pneumatycznej, torze przeszkód.

 
ZŁOTO dla GRUPY PIERWSZEJ POMOCY

Za nami XXVI Rejonowe i Strefowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. W tym roku udział brało 9 drużyn. Na uczestników czekały scenki na których musieli pomóc poszkodowanemu z rozległymi oparzeniami, urazem twarzy, złamaniami, resuscytacją czy wypadkiem komunikacyjnym.

 
Gratulacje - indeks AGH

Mamy przyjemność poinformować, że Tobiasz Bator został laureatem III stopnia, natomiast Dawid Kaźmierczak finalistą XI Ogólnopolskiej Olimpiady
„O Diamentowy Indeks AGH" z przedmiotu geografia z elementami geologii w roku akademickim 2017/2018.
Serdeczne gratulacje dla uczniów i opiekuna. 

 
gratulacje - olimipiada ekologiczna
Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunom, zakwalifikowania się do etapu okręgowego Olimpiady Ekologicznej
Patryk Sochaj (opiekun: J. Gajdzica)
Magdalena Klemke (opiekun: J. Gajdzica)
Natalia Gałązka (opiekun: L. Górska)
 
Wymiana z Gymnasium Papenburg 2018
   W dniach od 10.03.do 17.03.2018r. przebywała w naszej szkole grupa uczniów z Gymnasium Papenburg (Niemcy). W sobotę wieczorem powitaliśmy naszych gości na koszalińskim dworcu.Niedzielę uczniowie niemieccy spędzili razem z goszczącymi ich polskimi rodzinami. Pogoda dopisała  i wielu z nas odwiedziło tego dnia Mielno i Kołobrzeg.
 
Sukces Mileny
Z przyjemnością informujemy, że Milena Gabrysiak (uczennica kl. IIID) zakwalifikowała się do etapu centralnego Olimpiady Medialnej.
Gratulujemy! 
 
Konkurs Krasomówczy
W czwartek 1 marca odbyła się w naszym liceum III edycja ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego organizowanego przez Stowarzyszenie Polskich Klubów Rotary.
 
Wynajem hali

Informujemy, że istnieje możliwość wynajmu hali sportowej

Cena wynajmu wynosi 118 zł netto + VAT za 60 min.

LINKI
Odwiedzający naszą stronę
Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości