Z życia "Bronka"

Medal PCK


”Każda kropla krwi oddana z miłości sprawi,
źe życie Twe wyjdzie z szarości,
nabierze barw pełnych jasności
litr życzliwości pomnóż litrem radości „. 

W dniu 22 listopada br. odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 55 - lecia Ruchu Honorowego Krwiodawstwa w Polsce. Nasza szkoła została wyróżniony Medalem 55 – lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża za wieloletnią aktywną działalność na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

Na uroczystości  naszą szkołę reprezentowała p. M. Kulik, która odebrała list gratulacyjny oraz medal z rąk Prezesa Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Koszalinie Bernarda Krupskiego.

Więcej…

 

Halloween 2013


BRONKOWE HALLOWEEN

31 października 2013 r. II LO zdominowały czarownice, duchy i strachy wszelkiej maści. Pomysłowość wielu przebrań po raz kolejny udowodniła, że uczniowie Bronka mają iście ułańską fantazję i do zabawy namawiać ich zbyt długo nie trzeba. Najbardziej demonicznie zaprezentowała się klasa IC (pod wodzą czarodziejki prof. Bogusławy Hordyńskiej) i to ona zdobyła I miejsce w konkursie na najstraszniejsze zdjęcie klasowe.

Atmosferze „strachu” tego dnia towarzyszył też zapach dyniowych lampionów. I one stanęły w  konkursowe szranki. Największą precyzją i pomysłowością w ich wykonaniu wykazały się klasy : IB, ID  i III C - która myśli o maturze nawet podczas zabawy

Więcej…

 

Sesja popularnonaukowa

...::: Sesja :::...

W dniu 16.09.2013 roku odbyła się sesja popularnonaukowa Sybir i Syberia w dziejach narodu polskiego.
 
Organizatorami było: II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego oraz koszalińskie gimnazja - 3, 6, 7, oraz V Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Lema
 

Więcej…

 

Obchody 11 listopada

W dniu 08. 11. 2013 roku w naszej szkole uroczyście obchodzono Dzień Niepodległości. Wszyscy uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych – uroczystych, do których były przypięte kotyliony lub biało–czerwone wstążki. Do południa odbyła się sesja historyczna, w której udział wzięli zaproszeni goście m. in. Prezydent Miasta Piotr Jedliński. Referaty wygłaszali uczniowie oraz nauczyciele historii. Przesłanie sesji było oczywiste – było wiele dróg prowadzących do niepodległości i wszystkich uczestników tego wielkiego dążenia trzeba szanować. W wystąpieniu  Dyrektora Wiktora Kamieniarza było coś więcej – apel o szacunek i uznanie dla tych, co toczyli wojnę ekonomiczną z zaborcami  i to wojnę zwycięską. Sesji towarzyszyła wystawa historyczna, która w kolejnych dniach zostanie wykorzystana do przeprowadzenia lekcji wychowawczych dotyczących odzyskania niepodległości. Na koniec sesji głos zabrał Pan Prezydent i trzeba powiedzieć, że popisał się znajomością historii Polski. Po sesji cała szkoła pomaszerowała przed pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie w imieniu pracowników, rodziców i uczniów II LO złożono wiązanki kwiatów. Przystrojeni patriotycznymi kotylionami, zaśpiewaliśmy hymn państwowy, wysłuchaliśmy recytacji "Roty" oraz złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem Wodza. 

 
Migawki - TUTAJ 
 

Ściema...

...::: Nocna ściema też z Bronkiem :::...

 
W sobotę 26 października od 22:00 godziny do 7:30 rano w niedzielę 27 października , grupa wolontariuszy naszej szkoły wzięła udział  w tworzeniu fantastycznej imprezy sportowej.  Organizatorzy biegu powierzyli naszej opiece dwa bardzo ważne punkty biegu. Na punkcie spożywczym podawaliśmy biegnącym przygotowane napoje, ciastka, banany i cukier. Na mecie wręczaliśmy medale, okrywaliśmy folia biegaczy, a tym bardziej zmęczonym pomagaliśmy zdejmować chipy.  Nie były to łatwe zadanie,  ale przynosiły wiele satysfakcji. Zaangażowanie wolontariuszy jest szczególnie widoczne i  doceniane przez uczestników takich imprez jak np. Nocna Ściema.

Więcej…

 

Kotowanie 2013

Dnia 4 października w naszej szkole odbyło się kotowanie pierwszoklasistów. Imprezę organizowała klasa IIB pod opieką prof. Anny Krzyżanowskiej. Tegorocznym motywem przewodnim były subkultury.
 
Klasy wykazały się ogromną kreatywnością w przygotowanej choreografii i zaprezentowanym stroju. Uczniowie zaskoczyli nas imponującą wiedzą o szkole, a także niezwykłą sprawnością fizyczną. Atrakcji nie zabrakło dla wychowawców klas, którzy wykorzystali swój talent malarski podczas gry w kalambury.
 
Zaciętą walkę toczyły wszystkie klasy pierwsze, jednak najlepsza okazała się IB. Nagrodą ich zmagań były słodkości oraz dodatkowy dzień do wykorzystania na wycieczkę szkolną.
 
Mamy nadzieję, że będziecie miło wspominać dzień, w którym zostaliście oficjalnie przyjęci do grona licealistów.
 
Fotki - TUTAJ 
 
rankingi
Szukaj na stronie
Z życia "Bronka"
II Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
Organizowany przez nasze liceum i parafię pw. św. Wojciecha konkurs okazał się strzałem w dziesiątkę. Na przesłuchania konkursowe, które przeprowadzono jeszcze przed świętami zgłosiło się 240 wykonawców. 06 stycznia 2018 roku odbył się finał II Międzyszkolnego Konkurs Kolęd i Pastorałek.
 
Przelew Życia - ponownie

Kolejny raz  - 04 stycznia 2018 roku - w naszej szkole miała miejsce  akcja oddawania krwi i rejestracji dawców szpiku pod hasłem „Przelew życia”.  Poprzednia edycja „Przelewu Życia”, zorganizowana 16 listopada minionego roku, spotkała się z gorącym odzewem uczniów koszalińskich szkół ponadgimnazjalnych.

 
Warsztaty Teorii Komunikacji
W dniach 2-3 stycznia 20128 klasy 2a i 2h wzięły udział w pierwszy organizowanych w naszej szkole Warsztatach Teorii Komunikacji. Zajęcia prowadził Piotr Włodyga - specjalista w tej dziedzinie. Warsztaty trwały 4 godziny lekcyjne, zakładały aktywny udział klas, polegający na pracy w grupach oraz analizie tekstu literackiego.  
 
Tydzień Charytatywny - dzień 5 - Wigilia
 
Tydzień Charytatywny - dzień 4 - koncert
 
Tydzień Charytatywny - dzień 3 - konkurs kolęd
 
Tydzień Charytatywny - dzień 2 - licytacja
 
Tydzień Charytatywny - dzień 1
Dziś w całej naszej szkole unosił się zapach świerku i pierników. Wszystko za sprawą wydarzeń, które miały miejsce w auli. Wyjątkowa dekoracja przygotowana przez panią Alinę Chęcińską i klasę 3D sprawiła, ze poczuliśmy się jak w lesie iglastym. 
 
LINKI
Odwiedzający naszą stronę
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości