ZARYS HISTORII

2009 - uroczyste obchody 60-lecia II LO im. Władysława Broniewskiego
2008 - rozpoczęcie polsko-rosyjskiej wymiany młodzieży we współpracy ze Średnią Szkołą Ogólnokształcącą w Nowostrojewie (Rosja)
2005 - rozpoczęcie polsko-rosyjskiej wymiany młodzieży we współpracy ze Średnią Szkołą Ogólnokształcącą w Polessku (Rosja)
2004 - oddanie do użytku nowej sali gimnastycznej
2002 - rozwiązanie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. Władysława Broniewskiego, powrót do nazwy II Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Broniewskiego
2001 - wręczenie pierwszej statuetki "Bene meritus"
1991 - rozpoczęcie polsko-niemieckiej wymiany młodzieży we współpracy ze szkołą Elly-Heuss-Knapp-Schule w Neuműnster (RFN)
1983 - utworzenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. Władysława Broniewskiego z II Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego oraz Liceum Ogólnokształcącego dla Pracujących im. Władysława Spasowskiego
1979 - przyznanie przez Ministerstwo Oświaty i Wychowania Medalu Komisji Edukacji Narodowej z okazji jubileuszu 30-lecia II Liceum Ogólnokształcącego
1973 - rozpoczęcie polsko-niemieckiej wymiany młodzieży we współpracy ze szkołą EOS Geschwister-Scholl-Schule w Wizmarze (NRD)
1973 - przyznanie szkole Medalu XXV-lecia i Medalu Zasługi dla rozwoju Koszalina
1968 - wręczenie II Liceum Ogólnokształcącemu im. Władysława Broniewskiego sztandaru szkoły
1965 - przeniesienie liceum do budynku przy ul. Józefa Chełmońskiego 7
1963 - rozdzielenie szkoły podstawowej od liceum
1962 - nadanie szkole imienia Władysława Broniewskiego
1949 - powołanie do życia Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Siedzibą szkoły jest prawe skrzydło okazałego gmachu przy ul. Jedności 9

LIPS 2018 - fotorelacja

PRZELEW ŻYCIA dla Filipa Gonciarka
17 maja w BRONKU odbył się kolejny PRZELEW ŻYCIA połączony z DKMS dedykowany dla Filipa Gonciarka. Tym razem zarejestrowano 67 dawców krwi i 51 chętnych do banku dawców szpiku.

Zakończenie roku klas trzecich - fotorelacja

XVII Konkurs Chemiczny - fotorelacja

Sukcesy Olimpijskie

Szalony tydzień, jakiego nie było w historii szkoły. W czwartek nasi uczniowie zdobyli dwa pierwsze miejsca w Olimpiadzie Wynalazczości i jadą walczyć o indeksy na medycynę. W sobotę z finałów ogólnopolskich wrócili następni. Zdobyli 2 tytuły laureatów i 4 tytuły finalistów startując w 4 olimpiadach.

Konkurs Wiedzy Biblijnej
W dniu 18 kwietnia w eliminacjach diecezjalnych Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej nasi uczniowie zajęli: Paweł Nowak (1H) 1 miejsce i Krzysztof Płocharski (2H) 5 miejsce. Gratulujemy wyników i cieszymy się że naszą szkołę i diecezję na eliminacjach ogólnopolskich będzie reprezentował Paweł Nowak (finalista).

Jesteśmy - SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE!!!

12-13 kwietnia odbywały się XLI MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO w wieloboju sprawnościowo – obronnym  „SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE – 2018”.  Uczestnicy zawodów konkurowali w biegu na orientację, pierwszej pomocy, rzucie granatem, strzelaniu z broni pneumatycznej, torze przeszkód.