ZARYS HISTORII

2009 - uroczyste obchody 60-lecia II LO im. Władysława Broniewskiego
2008 - rozpoczęcie polsko-rosyjskiej wymiany młodzieży we współpracy ze Średnią Szkołą Ogólnokształcącą w Nowostrojewie (Rosja)
2005 - rozpoczęcie polsko-rosyjskiej wymiany młodzieży we współpracy ze Średnią Szkołą Ogólnokształcącą w Polessku (Rosja)
2004 - oddanie do użytku nowej sali gimnastycznej
2002 - rozwiązanie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. Władysława Broniewskiego, powrót do nazwy II Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Broniewskiego
2001 - wręczenie pierwszej statuetki "Bene meritus"
1991 - rozpoczęcie polsko-niemieckiej wymiany młodzieży we współpracy ze szkołą Elly-Heuss-Knapp-Schule w Neuműnster (RFN)
1983 - utworzenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. Władysława Broniewskiego z II Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego oraz Liceum Ogólnokształcącego dla Pracujących im. Władysława Spasowskiego
1979 - przyznanie przez Ministerstwo Oświaty i Wychowania Medalu Komisji Edukacji Narodowej z okazji jubileuszu 30-lecia II Liceum Ogólnokształcącego
1973 - rozpoczęcie polsko-niemieckiej wymiany młodzieży we współpracy ze szkołą EOS Geschwister-Scholl-Schule w Wizmarze (NRD)
1973 - przyznanie szkole Medalu XXV-lecia i Medalu Zasługi dla rozwoju Koszalina
1968 - wręczenie II Liceum Ogólnokształcącemu im. Władysława Broniewskiego sztandaru szkoły
1965 - przeniesienie liceum do budynku przy ul. Józefa Chełmońskiego 7
1963 - rozdzielenie szkoły podstawowej od liceum
1962 - nadanie szkole imienia Władysława Broniewskiego
1949 - powołanie do życia Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Siedzibą szkoły jest prawe skrzydło okazałego gmachu przy ul. Jedności 9

Targi Edukacyjne Edu Day

XLIV Olimpiada Geograficzna
W dniach 09 – 11.02.2018r. odbyły się zawody II stopnia - Okręgowe XLIV Olimpiady Geograficznej. Uczestniczyli w niej uczniowie z województw zachodniopomorskiego i lubuskiego.

Podziękowania - Szkolny Tydzień Charytatywny

II Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
Organizowany przez nasze liceum i parafię pw. św. Wojciecha konkurs okazał się strzałem w dziesiątkę. Na przesłuchania konkursowe, które przeprowadzono jeszcze przed świętami zgłosiło się 240 wykonawców. 06 stycznia 2018 roku odbył się finał II Międzyszkolnego Konkurs Kolęd i Pastorałek.

Przelew Życia - ponownie

Kolejny raz  - 04 stycznia 2018 roku - w naszej szkole miała miejsce  akcja oddawania krwi i rejestracji dawców szpiku pod hasłem „Przelew życia”.  Poprzednia edycja „Przelewu Życia”, zorganizowana 16 listopada minionego roku, spotkała się z gorącym odzewem uczniów koszalińskich szkół ponadgimnazjalnych.

Warsztaty Teorii Komunikacji
W dniach 2-3 stycznia 20128 klasy 2a i 2h wzięły udział w pierwszy organizowanych w naszej szkole Warsztatach Teorii Komunikacji. Zajęcia prowadził Piotr Włodyga - specjalista w tej dziedzinie. Warsztaty trwały 4 godziny lekcyjne, zakładały aktywny udział klas, polegający na pracy w grupach oraz analizie tekstu literackiego.

Tydzień Charytatywny - dzień 5 - Wigilia

Tydzień Charytatywny - dzień 4 - koncert