Wymiana szkolna między II LO im. Wł. Broniewskiego a Gymnasium Papenburg

W tegorocznej wymianie między naszymi szkołami wzięła udział grupa 20 uczniów naszego liceum i zaprzyjaźnionej szkoły z Papenburga.
03 września, w dniu kiedy nasi koledzy i koleżanki przeżywali stres związany z rozpoczęciem roku szkolnego, my obawialiśmy się pierwszego spotkania z partnerami z Niemiec. 
Nasza wymiana rozpoczęła się 4-dniowym pobytem w Gdańsku, w Domu Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Był to czas integracji, zwiedzania Gdańska i Sopotu, a także poznawania wspólnej historii i kultury. Okazało się, że mimo obaw i barier językowych staliśmy się całkiem zgraną ekipą. 
Następnym przystankiem był Koszalin. Tutaj uczniowie z Papenburga mieli okazję poznać nasze rodziny, miasto i szkołę. Byliśmy też w Mielnie - plażowaliśmy i kąpaliśmy się w lodowatym Bałtyku.
Ostatni dzień wymiany spędziliśmy w Parku Trampolin, centrum handlowym, a także organizując wspólną degustację pierogów. Dopiero wieczorem zdaliśmy sobie sprawę, że naprawdę nadeszła chwila rozstania. Pożegnanie okazało się najtrudniejsze i nie obyło się bez łez. I chociaż od wyjazdu naszych partnerów minęło dopiero kilka dni, wszyscy już za nimi tęsknimy i codziennie do siebie piszemy. Na szczęście czeka nas jeszcze wyjazd do Papenburga. Już nie możemy doczekać się czerwca!
Ala, Diana i Ula
 
 
 
rankingi
Szukaj na stronie
Z życia "Bronka"
Kolejny sukces piłkarzy ręcznych

Kolejny sukces piłkarzy ręcznych. Po wygraniu powiatu drużyna Piotr Jachnowca 28. 03. brała udział w Finałach Regionu . Do naszej hali przyjechały najlepsze drużyny z swoich regionów: Białogardu, Świdwina, Szczecinka. Bo bardzo zaciętym meczu finałowym  z drużyna z Szczecinka nasi chłopcy wygrali zdobywając złoty medal i uzyskując awans do finału wojewódzkiego. 

 
Dn matematyki w "Bronku"
W dniach 19.03-21.03 klasa 2 ,,m’’ zorganizowała Dni Matematyki, w których brały udział wszystkie klasy pierwsze oraz drugie. Przygotowała różne konkurencje, w których toczyły walkę o najwyższe miejsca, zbierając punkty do klasyfikacji generalnej.
 
8 marca w Bronku

Dzisiaj z okazji Dnia Kobiet Dyrektor szkoły, Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Bronka oraz Rada Rodziców zorganizowali spotkanie w szkolnej kawiarni.  Była to wyjątkowa uroczystość. Padły serdeczne i ciepłe życzenia ze strony Pana Dyrektora.

 
FINAŁ I DIECEZJALNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK
W niedzielę 20 stycznia 2019 r. odbył się, w kościele p.w. św. Wojciecha w Koszalinie, Koncert Finałowy I Diecezjalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Koncert był współorganizowany przez Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej i II LO im. Wł. Broniewskiego w Koszalinie.
 
My, młodzi reżyserzy
18.01.2019 (piątek) braliśmy udział w pierwszym spotkaniu warsztatów filmowych, prowadzonych przez pana Macieja Sterło Orlickiego. Jest to projekt realizowany przez CK105 w trakcie ferii.
Celem warsztatów jest stworzenie filmu dokumentalnego, który będzie prezentowany na festiwalach filmowych dla młodych twórców.
 
X Tydzień Charytatywny
Zgodnie z tradycją naszej szkoły, w dniach 17-21 grudnia 2018 roku odbył się X Tydzień Charytatywny pod hasłem „Bronek Pomaga!”. W tym roku celem zbiórki było zebranie środków na szkolny Fundusz POMAGAMY, który wspiera potrzebujących uczniów Bronka, oraz pomoc koszalińskiemu schronisku. Cały tydzień wypełniono mnóstwem atrakcji. 
 
Wynajem hali

Informujemy, że istnieje możliwość wynajmu hali sportowej

Cena wynajmu wynosi 118 zł netto + VAT za 60 min.

LINKI
Odwiedzający naszą stronę
Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości