Wymiana szkolna między II LO im. Wł. Broniewskiego a Gymnasium Papenburg

W tegorocznej wymianie między naszymi szkołami wzięła udział grupa 20 uczniów naszego liceum i zaprzyjaźnionej szkoły z Papenburga.
03 września, w dniu kiedy nasi koledzy i koleżanki przeżywali stres związany z rozpoczęciem roku szkolnego, my obawialiśmy się pierwszego spotkania z partnerami z Niemiec. 
Nasza wymiana rozpoczęła się 4-dniowym pobytem w Gdańsku, w Domu Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Był to czas integracji, zwiedzania Gdańska i Sopotu, a także poznawania wspólnej historii i kultury. Okazało się, że mimo obaw i barier językowych staliśmy się całkiem zgraną ekipą. 
Następnym przystankiem był Koszalin. Tutaj uczniowie z Papenburga mieli okazję poznać nasze rodziny, miasto i szkołę. Byliśmy też w Mielnie - plażowaliśmy i kąpaliśmy się w lodowatym Bałtyku.
Ostatni dzień wymiany spędziliśmy w Parku Trampolin, centrum handlowym, a także organizując wspólną degustację pierogów. Dopiero wieczorem zdaliśmy sobie sprawę, że naprawdę nadeszła chwila rozstania. Pożegnanie okazało się najtrudniejsze i nie obyło się bez łez. I chociaż od wyjazdu naszych partnerów minęło dopiero kilka dni, wszyscy już za nimi tęsknimy i codziennie do siebie piszemy. Na szczęście czeka nas jeszcze wyjazd do Papenburga. Już nie możemy doczekać się czerwca!
Ala, Diana i Ula
 
 
 
rankingi
Szukaj na stronie
Z życia "Bronka"
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
 
OTRZĘSINY 2018
 
PRZELEW ŻYCIA
Za nami kolejna akcja z serii Przelew Życia! 
Jak zawsze każdy chętny mógł oddać krew oraz zarejestrować się w bazie DKMS. Tym razem krew oddały 44 osoby, a do bazy dawców DKMS zapisało się kolejnych 17 osób. Znowu spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem z zewnątrz, jak i wśród naszych uczniów, z czego bardzo się cieszymy! 
 
Wymiana szkolna między II LO im. Wł. Broniewskiego a Gymnasium Papenburg
W tegorocznej wymianie między naszymi szkołami wzięła udział grupa 20 uczniów naszego liceum i zaprzyjaźnionej szkoły z Papenburga.
03 września, w dniu kiedy nasi koledzy i koleżanki przeżywali stres związany z rozpoczęciem roku szkolnego, my obawialiśmy się pierwszego spotkania z partnerami z Niemiec. 
 
Fotorelacja z uroczystego zakończenia roku
 
Nagrody dla nauczycieli
II LO jest szkołą, która jest dumna z sukcesów swoich uczniów w olimpiadach przedmiotowych.
Jako dyrektor doceniam zaangażowanie nauczycieli pracujących z olimpijczykami. 
 
Brydżowy obóz szkoleniowy
W dniach 10-13.05.2018r. w ośrodku BESKID w Sarbinowie odbył się brydżowy obóz szkoleniowy dla uczniów I klasy matematycznej. 
 
Brąz dla grupy Pierwszej Pomocy

12 maja w Szczecinie odbyły się XXVI Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. W tym roku udział brało 8 drużyn. Nasz reprezentacja (Oliwia Tołłoczko IIA, Sylwia Czernik, Konrad Nowakowski IIB, Sebastian Ślusarczyk IIM,  Witek Duszyński III A) wywalczyła trzecie miejsce.

 
Wynajem hali

Informujemy, że istnieje możliwość wynajmu hali sportowej

Cena wynajmu wynosi 118 zł netto + VAT za 60 min.

LINKI
Odwiedzający naszą stronę
Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości