Wymiana szkolna między II LO im. Wł. Broniewskiego a Gymnasium Papenburg

W tegorocznej wymianie między naszymi szkołami wzięła udział grupa 20 uczniów naszego liceum i zaprzyjaźnionej szkoły z Papenburga.
03 września, w dniu kiedy nasi koledzy i koleżanki przeżywali stres związany z rozpoczęciem roku szkolnego, my obawialiśmy się pierwszego spotkania z partnerami z Niemiec. 
Nasza wymiana rozpoczęła się 4-dniowym pobytem w Gdańsku, w Domu Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Był to czas integracji, zwiedzania Gdańska i Sopotu, a także poznawania wspólnej historii i kultury. Okazało się, że mimo obaw i barier językowych staliśmy się całkiem zgraną ekipą. 
Następnym przystankiem był Koszalin. Tutaj uczniowie z Papenburga mieli okazję poznać nasze rodziny, miasto i szkołę. Byliśmy też w Mielnie - plażowaliśmy i kąpaliśmy się w lodowatym Bałtyku.
Ostatni dzień wymiany spędziliśmy w Parku Trampolin, centrum handlowym, a także organizując wspólną degustację pierogów. Dopiero wieczorem zdaliśmy sobie sprawę, że naprawdę nadeszła chwila rozstania. Pożegnanie okazało się najtrudniejsze i nie obyło się bez łez. I chociaż od wyjazdu naszych partnerów minęło dopiero kilka dni, wszyscy już za nimi tęsknimy i codziennie do siebie piszemy. Na szczęście czeka nas jeszcze wyjazd do Papenburga. Już nie możemy doczekać się czerwca!
Ala, Diana i Ula
 
 
 
rankingi
Szukaj na stronie
Z życia "Bronka"
Autumn Spelling Competition 2018
30 listopada odbył się w naszej szkole finał konkursu języka angielskiego Autumn Spelling Competition 2018. Z 70 zgłoszonych uczniów, którzy w pierwszym etapie musieli poradzić sobie z Oliver'em Twistem (dyktando w oparciu o tekst literacki), do ustnej części zakwalifikowało się 20 najlepszych osób. 
 
PRZELEW ŻYCIA
Za nami kolejna akcja z serii Przelew Życia! 
Jak zawsze każdy chętny mógł oddać krew oraz zarejestrować się w bazie DKMS. Tym razem krew oddały 44 osoby, a do bazy dawców DKMS zapisało się kolejnych 17 osób. Znowu spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem z zewnątrz, jak i wśród naszych uczniów, z czego bardzo się cieszymy! 
 
Co wiem o Honorowym Krwiodawstwie.
26 listopada 2018r. odbył się organizowany przez oddział Rejonowy  PCK konkurs krwiodawstwa pt. „ Co wiem o Honorowym  Krwiodawstwie”.  Naszą szkołę reprezentował Patryk Sochaj , który zdobył pierwsze miejsce. 
 
Finał konkursu "Zielona Energia"
Nasze ZŁOTKA!!!
Reprezentacja Bronka zajęła pierwsze miejsce w  czasie wojewódzkiego finału  projektu pn. "Zielona Energia". Drużyna  w składzie – Oliwia Tołłoczko 3A, Sylwia Czernik 3B, Julia Niemiec 2B, Julia Grajper 2C – rywalizowały z innymi w sześciu przestrzeniach z zakresu ekologii, żywienia oraz pierwszej pomocy.
 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
 
OTRZĘSINY 2018
 
Wymiana szkolna między II LO im. Wł. Broniewskiego a Gymnasium Papenburg
W tegorocznej wymianie między naszymi szkołami wzięła udział grupa 20 uczniów naszego liceum i zaprzyjaźnionej szkoły z Papenburga.
03 września, w dniu kiedy nasi koledzy i koleżanki przeżywali stres związany z rozpoczęciem roku szkolnego, my obawialiśmy się pierwszego spotkania z partnerami z Niemiec. 
 
PRZELEW ŻYCIA

W dniu 29 listopada, po raz kolejny, zrobiliśmy „PRZELEW ŻYCIA"! Krew oddało 57 osób. To kolejne ponad 25 litrów krwi- tego najcenniejszego i niczym niezastąpionego leku... 

 
Wynajem hali

Informujemy, że istnieje możliwość wynajmu hali sportowej

Cena wynajmu wynosi 118 zł netto + VAT za 60 min.

LINKI
Odwiedzający naszą stronę
Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości