Wymiana szkolna między II LO im. Wł. Broniewskiego a Gymnasium Papenburg

W tegorocznej wymianie między naszymi szkołami wzięła udział grupa 20 uczniów naszego liceum i zaprzyjaźnionej szkoły z Papenburga.
03 września, w dniu kiedy nasi koledzy i koleżanki przeżywali stres związany z rozpoczęciem roku szkolnego, my obawialiśmy się pierwszego spotkania z partnerami z Niemiec.
Nasza wymiana rozpoczęła się 4-dniowym pobytem w Gdańsku, w Domu Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Był to czas integracji, zwiedzania Gdańska i Sopotu, a także poznawania wspólnej historii i kultury. Okazało się, że mimo obaw i barier językowych staliśmy się całkiem zgraną ekipą.
Następnym przystankiem był Koszalin. Tutaj uczniowie z Papenburga mieli okazję poznać nasze rodziny, miasto i szkołę. Byliśmy też w Mielnie - plażowaliśmy i kąpaliśmy się w lodowatym Bałtyku.
Ostatni dzień wymiany spędziliśmy w Parku Trampolin, centrum handlowym, a także organizując wspólną degustację pierogów. Dopiero wieczorem zdaliśmy sobie sprawę, że naprawdę nadeszła chwila rozstania. Pożegnanie okazało się najtrudniejsze i nie obyło się bez łez. I chociaż od wyjazdu naszych partnerów minęło dopiero kilka dni, wszyscy już za nimi tęsknimy i codziennie do siebie piszemy. Na szczęście czeka nas jeszcze wyjazd do Papenburga. Już nie możemy doczekać się czerwca!
Ala, Diana i Ula

OTRZĘSINY 2018

PRZELEW ŻYCIA
Za nami kolejna akcja z serii Przelew Życia!
Jak zawsze każdy chętny mógł oddać krew oraz zarejestrować się w bazie DKMS. Tym razem krew oddały 44 osoby, a do bazy dawców DKMS zapisało się kolejnych 17 osób. Znowu spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem z zewnątrz, jak i wśród naszych uczniów, z czego bardzo się cieszymy!

Wymiana szkolna między II LO im. Wł. Broniewskiego a Gymnasium Papenburg

Fotorelacja z uroczystego zakończenia roku

Nagrody dla nauczycieli
II LO jest szkołą, która jest dumna z sukcesów swoich uczniów w olimpiadach przedmiotowych.
Jako dyrektor doceniam zaangażowanie nauczycieli pracujących z olimpijczykami.

Brydżowy obóz szkoleniowy
W dniach 10-13.05.2018r. w ośrodku BESKID w Sarbinowie odbył się brydżowy obóz szkoleniowy dla uczniów I klasy matematycznej.