Wymiana z Gymnasium Papenburg 2018

W dniach od 10.03.do 17.03.2018r. przebywała w naszej szkole grupa uczniów z Gymnasium Papenburg (Niemcy). W sobotę wieczorem powitaliśmy naszych gości na koszalińskim dworcu.Niedzielę uczniowie niemieccy spędzili razem z goszczącymi ich polskimi rodzinami. Pogoda dopisała  i wielu z nas odwiedziło tego dnia Mielno i Kołobrzeg.
   W poniedziałek rano wszyscy uczestnicy wymiany pojechali  do Gdańska. Tam, w Domu Pojednania i Spotkań, grupa spędziła trzy dni. W programie były m.in. warsztaty z animatorami, zwiedzanie Starówki Gdańskiej (w ramach tzw. gry miejskiej) oraz wizyta w Muzeum II Wojny Światowej.
   W czwartek  niemieccy i polscy uczniowie oraz ich opiekunowie spotkali się w szkole, w naszej kawiarni, gdzie zostali powitani przez Dyrektora II LO, pana Wiktora Kamieniarza.  Każdy zjadł kawałek bardzo smacznego tortu  i mógł podzielić się wrażeniami z Gdańska. Po tym miłym akcencie uczestnicy wymiany wzięli udział w zajęciach języka angielskiego przygotowanych przez panią prof. A Stępień.  Potem ruszyliśmy "w miasto", mimo chłodu zjedliśmy lody w pobliskiej lodziarni, a potem, w iście ekspresowym tempie, rozwiązaliśmy zadania koszalińskiej gry miejskiej.
   Piątek rozpoczął się zajęciami z języka niemieckiego, które poprowadziła p. prof. S. Peryt - Matejko. A kolejnym, ostatnim, punktem programu było  podsumowanie wspólnego tygodnia. Na koniec każdy z uczestników wymiany otrzymał zaświadczenia Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży, które potwierdziły nasz udział w tym projekcie. Niestety, wszystko, co dobre, kończy się niezwykle szybko. W sobotę  nastał czas rozstania.  Rano na koszalińskim dworcu pożegnaliśmy naszych przyjaciół z Papenburga. Mamy nadzieję, że kiedyś znowu się spotkamy ☺
   Wymianę przygotował zespół germanistek naszej szkoły przy wsparciu PNWM, a nasze spotkanie zdjęciami udokumentowała Natalia Tarnogrodzka z klasy II b. Dziękujemy

e-pity
Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku
XVII Konkurs Chemiczny - fotorelacja

Sukcesy Olimpijskie

Szalony tydzień, jakiego nie było w historii szkoły. W czwartek nasi uczniowie zdobyli dwa pierwsze miejsca w Olimpiadzie Wynalazczości i jadą walczyć o indeksy na medycynę. W sobotę z finałów ogólnopolskich wrócili następni. Zdobyli 2 tytuły laureatów i 4 tytuły finalistów startując w 4 olimpiadach.

Konkurs Wiedzy Biblijnej
W dniu 18 kwietnia w eliminacjach diecezjalnych Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej nasi uczniowie zajęli: Paweł Nowak (1H) 1 miejsce i Krzysztof Płocharski (2H) 5 miejsce. Gratulujemy wyników i cieszymy się że naszą szkołę i diecezję na eliminacjach ogólnopolskich będzie reprezentował Paweł Nowak (finalista).

Jesteśmy - SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE!!!

12-13 kwietnia odbywały się XLI MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO w wieloboju sprawnościowo – obronnym  „SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE – 2018”.  Uczestnicy zawodów konkurowali w biegu na orientację, pierwszej pomocy, rzucie granatem, strzelaniu z broni pneumatycznej, torze przeszkód.

ZŁOTO dla GRUPY PIERWSZEJ POMOCY

Za nami XXVI Rejonowe i Strefowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. W tym roku udział brało 9 drużyn. Na uczestników czekały scenki na których musieli pomóc poszkodowanemu z rozległymi oparzeniami, urazem twarzy, złamaniami, resuscytacją czy wypadkiem komunikacyjnym.

Gratulacje - indeks AGH

Mamy przyjemność poinformować, że Tobiasz Bator został laureatem III stopnia, natomiast Dawid Kaźmierczak finalistą XI Ogólnopolskiej Olimpiady
„O Diamentowy Indeks AGH" z przedmiotu geografia z elementami geologii w roku akademickim 2017/2018.
Serdeczne gratulacje dla uczniów i opiekuna.

gratulacje - olimipiada ekologiczna
Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunom, zakwalifikowania się do etapu okręgowego Olimpiady Ekologicznej
Patryk Sochaj (opiekun: J. Gajdzica)
Magdalena Klemke (opiekun: J. Gajdzica)