Konkurs Krasomówczy

W czwartek 1 marca odbyła się w naszym liceum III edycja ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego organizowanego przez Stowarzyszenie Polskich Klubów Rotary.
Celem konkursu jest propagowanie zasad poprawnej polszczyzny, umiejętności prezentowania się i radzenia sobie ze stresem.
Trzyosobowe zespoły z koszalińskich gimnazjów przygotowały prezentację, w której każdy uczestnik ma przewidzianą, ściśle wyznaczoną rolę.
Hasło tegorocznego konkursu brzmiało: "W służbie ludzkości"
Prelegenci zachwycili jury swoimi przemyśleniami, nawiązaniem do literatury i piękną polszczyzną. Jury doceniło także umiejętność prezentacji i obrony swoich przekonań podczas dyskusji.
Zespoły z Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum nr 11 zakwalifikowały się do etapu krajowego, który w tym roku odbędzie się w Olsztynie.
Zapraszamy chętnych do udziału w konkursie w przyszłym roku!

Kliknij na zdjęciu powyżej, aby przejść do galerii.

OTRZĘSINY 2018

PRZELEW ŻYCIA
Za nami kolejna akcja z serii Przelew Życia!
Jak zawsze każdy chętny mógł oddać krew oraz zarejestrować się w bazie DKMS. Tym razem krew oddały 44 osoby, a do bazy dawców DKMS zapisało się kolejnych 17 osób. Znowu spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem z zewnątrz, jak i wśród naszych uczniów, z czego bardzo się cieszymy!

Wymiana szkolna między II LO im. Wł. Broniewskiego a Gymnasium Papenburg
W tegorocznej wymianie między naszymi szkołami wzięła udział grupa 20 uczniów naszego liceum i zaprzyjaźnionej szkoły z Papenburga.
03 września, w dniu kiedy nasi koledzy i koleżanki przeżywali stres związany z rozpoczęciem roku szkolnego, my obawialiśmy się pierwszego spotkania z partnerami z Niemiec.

Fotorelacja z uroczystego zakończenia roku

Nagrody dla nauczycieli
II LO jest szkołą, która jest dumna z sukcesów swoich uczniów w olimpiadach przedmiotowych.
Jako dyrektor doceniam zaangażowanie nauczycieli pracujących z olimpijczykami.

Brydżowy obóz szkoleniowy
W dniach 10-13.05.2018r. w ośrodku BESKID w Sarbinowie odbył się brydżowy obóz szkoleniowy dla uczniów I klasy matematycznej.