Przelew Życia - ponownie

Kolejny raz  - 04 stycznia 2018 roku - w naszej szkole miała miejsce  akcja oddawania krwi i rejestracji dawców szpiku pod hasłem „Przelew życia”.  Poprzednia edycja „Przelewu Życia”, zorganizowana 16 listopada minionego roku, spotkała się z gorącym odzewem uczniów koszalińskich szkół ponadgimnazjalnych.

Wtedy chęć oddania krwi zgłosiło 160 osób a do rejestru dawców szpiku DKMS zgłosiły się 52 osoby. Stąd powtórka akcji  i na ten dzień dojechał specjalnie do Koszalina krwiobus z Wojewódzkiego Centrum Krwiodawstwa w Szczecinie. Tym razem uczniowie naszej szkoły  także nie zawiedli. Krew oddało 45 osób, a do banku szpiku zarejestrowało się 15 chętnych. I tym razem również krwiodawcy mogli liczyć na kawę, herbatę i słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów klas pierwszych.

Wymiana szkolna między II LO im. Wł. Broniewskiego a Gymnasium Papenburg
W tegorocznej wymianie między naszymi szkołami wzięła udział grupa 20 uczniów naszego liceum i zaprzyjaźnionej szkoły z Papenburga.
03 września, w dniu kiedy nasi koledzy i koleżanki przeżywali stres związany z rozpoczęciem roku szkolnego, my obawialiśmy się pierwszego spotkania z partnerami z Niemiec.

Fotorelacja z uroczystego zakończenia roku

Nagrody dla nauczycieli
II LO jest szkołą, która jest dumna z sukcesów swoich uczniów w olimpiadach przedmiotowych.
Jako dyrektor doceniam zaangażowanie nauczycieli pracujących z olimpijczykami.

Brydżowy obóz szkoleniowy
W dniach 10-13.05.2018r. w ośrodku BESKID w Sarbinowie odbył się brydżowy obóz szkoleniowy dla uczniów I klasy matematycznej.

LIPS 2018 - fotorelacja

PRZELEW ŻYCIA dla Filipa Gonciarka
17 maja w BRONKU odbył się kolejny PRZELEW ŻYCIA połączony z DKMS dedykowany dla Filipa Gonciarka. Tym razem zarejestrowano 67 dawców krwi i 51 chętnych do banku dawców szpiku.

Nagrody dla najlepszych uczniów

Wczoraj w Filharmonii Prezydent Miasta rozdał nagrody najlepszym uczniom Koszalina. Gratulacje dla nagrodzonych uczniów i absolwentów II LO: Marii Wiktorowskiej, Macieja Rydzewskiego, Mileny Gabrysiak, Jaroslava Sergeeva, Tobiasza Batora, Daniela Machnika, Łukasza Dudka, Aleksandry Bibro, Anity Nowickiej, Rafaela Petrosjana, Szymona Górnego, Patryka Sochaja i Dawida Kaźmierczaka!!