Wycieczka do Greifswaldu

Od kilku lat w grudniu staramy się zorganizować wyjazd na tradycyjny niemiecki Weihnachtsmarkt. Tym razem pojechaliśmy do miejscowości Greifswald, która oprócz bogatej historii i historycznej zabudowy, słynie także z jednego z najstarszych uniwersytetów niemieckich.
Podróż rozpoczęliśmy w piątek  15.12. 2017 r. rano.  Po drodze  przewodnik opowiadał nam  o miejscowościach, które mijaliśmy. Pierwszym naszym przystankiem i atrakcją była przeprawa promowa w Świnoujściu. Potem  minęliśmy słupek graniczny i rozpoczęliśmy podróż po północnej części Niemiec. Nasza trasa prowadziła przez znane miejscowości wypoczynkowe: Ahlbeck, Heringsdorf, Bansin. Przewodnik opowiadał nam o nich i ich historii. Po drodze mijaliśmy tzw. truskawkowe miasteczko Koserow i muzeum żelazek w Zinnowitz. 
Zwiedzanie Greifswaldu zaczęliśmy od wizyty w ruinach klasztoru cystersów w Eldenie.  Pochowana tam została nasza Anna Jagiellonka. Potem, w dość szybkim tempie, ruszyliśmy na podbój uniwersytetu. Czekali tam na nas dwaj studenci, którzy byli naszymi przewodnikami po uczelni. Mieliśmy okazję posiedzieć w jednej z najstarszych sal wykładowych,  obejrzeć ostatni karcer studencki i zajrzeć do dawnej czytelni uniwersyteckiej, która obecnie spełnia rolę małej auli (niestety, w tych dwóch ostatnich pomieszczeniach nie wolno było robić zdjęć).
Następnym punktem programu był sprawdzian naszej wydolności fizycznej:  pokonaliśmy 262 strome schody prowadzące na platformę widokową, która znajduje się na wysokości 60 m Katedry Św. Mikołaja. Warto było się trochę pomęczyć, bo widok z góry na Greifswald był niesamowity.
Nasz pobyt w Greifswaldzie zakończyliśmy na Starówce miasta i Jarmarku Bożonarodzeniowym. Niestety, wszystko, co dobre, szybko się kończy i trzeba było wracać do domu. Może w  następnym roku spróbujemy wybrać się trochę dalej …
W Galerii Szkoły jest dostępnych kilka zdjęć z naszej wycieczki, a jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, to polecamy: https://www.greifswald.de, https://www.uni-greifswald.de 
 
 
 
rankingi
Szukaj na stronie
Z życia "Bronka"
Fotorelacja z uroczystego zakończenia roku
 
Brydżowy obóz szkoleniowy
W dniach 10-13.05.2018r. w ośrodku BESKID w Sarbinowie odbył się brydżowy obóz szkoleniowy dla uczniów I klasy matematycznej. 
 
Brąz dla grupy Pierwszej Pomocy

12 maja w Szczecinie odbyły się XXVI Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. W tym roku udział brało 8 drużyn. Nasz reprezentacja (Oliwia Tołłoczko IIA, Sylwia Czernik, Konrad Nowakowski IIB, Sebastian Ślusarczyk IIM,  Witek Duszyński III A) wywalczyła trzecie miejsce.

 
LIPS 2018 - fotorelacja
 
PRZELEW ŻYCIA dla Filipa Gonciarka
17 maja w BRONKU odbył się kolejny PRZELEW ŻYCIA połączony z DKMS dedykowany dla Filipa Gonciarka. Tym razem zarejestrowano 67 dawców krwi i 51 chętnych do banku dawców szpiku. 
 
Zakończenie roku klas trzecich - fotorelacja
 
XVII Konkurs Chemiczny - fotorelacja
 
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
W dniach 4 - 5 czerwca uczeń klasy 1H Paweł Nowak brał udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej w Niepokalanowie. Zdobył 74,5 pkt co pozwoliło na zajęcie 15 miejsca w Polsce. Pawłowi serdecznie gratulujemy sukcesu!
 
Wynajem hali

Informujemy, że istnieje możliwość wynajmu hali sportowej

Cena wynajmu wynosi 118 zł netto + VAT za 60 min.

LINKI
Odwiedzający naszą stronę
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości