Wycieczka do Greifswaldu

Od kilku lat w grudniu staramy się zorganizować wyjazd na tradycyjny niemiecki Weihnachtsmarkt. Tym razem pojechaliśmy do miejscowości Greifswald, która oprócz bogatej historii i historycznej zabudowy, słynie także z jednego z najstarszych uniwersytetów niemieckich.
Podróż rozpoczęliśmy w piątek  15.12. 2017 r. rano.  Po drodze  przewodnik opowiadał nam  o miejscowościach, które mijaliśmy. Pierwszym naszym przystankiem i atrakcją była przeprawa promowa w Świnoujściu. Potem  minęliśmy słupek graniczny i rozpoczęliśmy podróż po północnej części Niemiec. Nasza trasa prowadziła przez znane miejscowości wypoczynkowe: Ahlbeck, Heringsdorf, Bansin. Przewodnik opowiadał nam o nich i ich historii. Po drodze mijaliśmy tzw. truskawkowe miasteczko Koserow i muzeum żelazek w Zinnowitz. 
Zwiedzanie Greifswaldu zaczęliśmy od wizyty w ruinach klasztoru cystersów w Eldenie.  Pochowana tam została nasza Anna Jagiellonka. Potem, w dość szybkim tempie, ruszyliśmy na podbój uniwersytetu. Czekali tam na nas dwaj studenci, którzy byli naszymi przewodnikami po uczelni. Mieliśmy okazję posiedzieć w jednej z najstarszych sal wykładowych,  obejrzeć ostatni karcer studencki i zajrzeć do dawnej czytelni uniwersyteckiej, która obecnie spełnia rolę małej auli (niestety, w tych dwóch ostatnich pomieszczeniach nie wolno było robić zdjęć).
Następnym punktem programu był sprawdzian naszej wydolności fizycznej:  pokonaliśmy 262 strome schody prowadzące na platformę widokową, która znajduje się na wysokości 60 m Katedry Św. Mikołaja. Warto było się trochę pomęczyć, bo widok z góry na Greifswald był niesamowity.
Nasz pobyt w Greifswaldzie zakończyliśmy na Starówce miasta i Jarmarku Bożonarodzeniowym. Niestety, wszystko, co dobre, szybko się kończy i trzeba było wracać do domu. Może w  następnym roku spróbujemy wybrać się trochę dalej …
W Galerii Szkoły jest dostępnych kilka zdjęć z naszej wycieczki, a jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, to polecamy: https://www.greifswald.de, https://www.uni-greifswald.de 
 
 
 
rankingi
Szukaj na stronie
Z życia "Bronka"
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
 
OTRZĘSINY 2018
 
PRZELEW ŻYCIA
Za nami kolejna akcja z serii Przelew Życia! 
Jak zawsze każdy chętny mógł oddać krew oraz zarejestrować się w bazie DKMS. Tym razem krew oddały 44 osoby, a do bazy dawców DKMS zapisało się kolejnych 17 osób. Znowu spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem z zewnątrz, jak i wśród naszych uczniów, z czego bardzo się cieszymy! 
 
Wymiana szkolna między II LO im. Wł. Broniewskiego a Gymnasium Papenburg
W tegorocznej wymianie między naszymi szkołami wzięła udział grupa 20 uczniów naszego liceum i zaprzyjaźnionej szkoły z Papenburga.
03 września, w dniu kiedy nasi koledzy i koleżanki przeżywali stres związany z rozpoczęciem roku szkolnego, my obawialiśmy się pierwszego spotkania z partnerami z Niemiec. 
 
Fotorelacja z uroczystego zakończenia roku
 
Nagrody dla nauczycieli
II LO jest szkołą, która jest dumna z sukcesów swoich uczniów w olimpiadach przedmiotowych.
Jako dyrektor doceniam zaangażowanie nauczycieli pracujących z olimpijczykami. 
 
Brydżowy obóz szkoleniowy
W dniach 10-13.05.2018r. w ośrodku BESKID w Sarbinowie odbył się brydżowy obóz szkoleniowy dla uczniów I klasy matematycznej. 
 
Brąz dla grupy Pierwszej Pomocy

12 maja w Szczecinie odbyły się XXVI Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. W tym roku udział brało 8 drużyn. Nasz reprezentacja (Oliwia Tołłoczko IIA, Sylwia Czernik, Konrad Nowakowski IIB, Sebastian Ślusarczyk IIM,  Witek Duszyński III A) wywalczyła trzecie miejsce.

 
Wynajem hali

Informujemy, że istnieje możliwość wynajmu hali sportowej

Cena wynajmu wynosi 118 zł netto + VAT za 60 min.

LINKI
Odwiedzający naszą stronę
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości