II Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Organizowany przez nasze liceum i parafię pw. św. Wojciecha konkurs okazał się strzałem w dziesiątkę. Na przesłuchania konkursowe, które przeprowadzono jeszcze przed świętami zgłosiło się 240 wykonawców. 06 stycznia 2018 roku odbył się finał II Międzyszkolnego Konkurs Kolęd i Pastorałek.
 W kościele pw. św. Wojciecha zaprezentowało się ośmiu solistów, duet, trzy zespoły i dwa chóry. Jury przewodniczyła p. Maria Dąbrowska, a pozostałymi członkami byli:  ks. Kazimierz Bednarski - proboszcz parafii pw. św. Ducha,  Marta Kasprzyk - wicedyrektor ZS w Tymieniu,  Renata Sankowska - dyrektor ZS Nr 11 w Koszalinie,  Bożena Sobkowiak - dyrektor ZS Nr 2 w Koszalinie, Joanna Rydzewska - dyrektor ZS nr 9 w Koszalinie,  Karina Gajda - dyrektor SP Nr 18 w Koszalinie, Katarzyna Socha-Dąbrowska - wicedyrektor SP Nr 7 w Koszalinie,  Krzysztof Sosnowski -dyrektor Gim. Gminnego w Sianowie,  Rafał Kałużny - dyrektor SP Nr 1 w Białogardzie,  Agnieszka Wnuk,  Małgorzata Kulik , ks. Tomasz Kudaszewicz  - nauczyciel II LO.
Niekwestionowanym hitem przeglądu okazała się kolęda „Mizerna, cicha”.
Jury w kategorii soliści doceniło  Zosię Ratajczak i jej interpretację kolędy „Nie było miejsca dla Ciebie”, przyznając wokalistce z Bobolic pierwsze miejsce. Zofia Głuszko, Zuzanna Siergiej, Julia Piotrowska, Marta Czarnecka, Tymoteusz Witkowski i Natalia Matusiak otrzymali wyróżnienia.
W kategorii duety pierwsze miejsce  wyśpiewał  duet - Katarzyna Zajączkowska i Maja Włodyka z Zespołu Szkół nr 2 w Koszalinie.  Chórzyści z Katolickiej Szkoły im. Jana Pawła II w Koszalinie wyśpiewali pierwsze miejsce w swojej kategorii, ex aequo z chórem Dominanta z Zespołu Szkół w Mścicach.
Serce publiczności podbili „Przyjaciele Koziołka”, czyli najmłodsi finaliści konkursu – zespół ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Koszalinie. Pięknie zaprezentował się również zespół „Minutki” ze szkoły w Ostrowcu. Jurorzy konkursu docenili jego opiekuna, Jarosława Górnego. Za pasję muzyczną przekazywaną młodemu pokoleniu uhonorowali ostrowickiego nauczyciela specjalną nagrodą. Nie zabrakło też mocnych brzmień, gdy swoje instrumenty podłączył zespół „Elektronik” z koszalińskiego ZS nr 9, zajmując pierwsze miejsce w tej kategorii.
Gratulacje wszystkim wykonawcom złożył bp Krzysztof Włodarczyk.

Galeria - kliknij na zdjęciu powyżej

II Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Przelew Życia - ponownie

Kolejny raz  - 04 stycznia 2018 roku - w naszej szkole miała miejsce  akcja oddawania krwi i rejestracji dawców szpiku pod hasłem „Przelew życia”.  Poprzednia edycja „Przelewu Życia”, zorganizowana 16 listopada minionego roku, spotkała się z gorącym odzewem uczniów koszalińskich szkół ponadgimnazjalnych.

Warsztaty Teorii Komunikacji
W dniach 2-3 stycznia 20128 klasy 2a i 2h wzięły udział w pierwszy organizowanych w naszej szkole Warsztatach Teorii Komunikacji. Zajęcia prowadził Piotr Włodyga - specjalista w tej dziedzinie. Warsztaty trwały 4 godziny lekcyjne, zakładały aktywny udział klas, polegający na pracy w grupach oraz analizie tekstu literackiego.

Tydzień Charytatywny - dzień 5 - Wigilia

Tydzień Charytatywny - dzień 4 - koncert

Tydzień Charytatywny - dzień 3 - konkurs kolęd

Tydzień Charytatywny - dzień 2 - licytacja

Tydzień Charytatywny - dzień 1
Dziś w całej naszej szkole unosił się zapach świerku i pierników. Wszystko za sprawą wydarzeń, które miały miejsce w auli. Wyjątkowa dekoracja przygotowana przez panią Alinę Chęcińską i klasę 3D sprawiła, ze poczuliśmy się jak w lesie iglastym.