II Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Organizowany przez nasze liceum i parafię pw. św. Wojciecha konkurs okazał się strzałem w dziesiątkę. Na przesłuchania konkursowe, które przeprowadzono jeszcze przed świętami zgłosiło się 240 wykonawców. 06 stycznia 2018 roku odbył się finał II Międzyszkolnego Konkurs Kolęd i Pastorałek.
 W kościele pw. św. Wojciecha zaprezentowało się ośmiu solistów, duet, trzy zespoły i dwa chóry. Jury przewodniczyła p. Maria Dąbrowska, a pozostałymi członkami byli:  ks. Kazimierz Bednarski - proboszcz parafii pw. św. Ducha,  Marta Kasprzyk - wicedyrektor ZS w Tymieniu,  Renata Sankowska - dyrektor ZS Nr 11 w Koszalinie,  Bożena Sobkowiak - dyrektor ZS Nr 2 w Koszalinie, Joanna Rydzewska - dyrektor ZS nr 9 w Koszalinie,  Karina Gajda - dyrektor SP Nr 18 w Koszalinie, Katarzyna Socha-Dąbrowska - wicedyrektor SP Nr 7 w Koszalinie,  Krzysztof Sosnowski -dyrektor Gim. Gminnego w Sianowie,  Rafał Kałużny - dyrektor SP Nr 1 w Białogardzie,  Agnieszka Wnuk,  Małgorzata Kulik , ks. Tomasz Kudaszewicz  - nauczyciel II LO.
Niekwestionowanym hitem przeglądu okazała się kolęda „Mizerna, cicha”.
Jury w kategorii soliści doceniło  Zosię Ratajczak i jej interpretację kolędy „Nie było miejsca dla Ciebie”, przyznając wokalistce z Bobolic pierwsze miejsce. Zofia Głuszko, Zuzanna Siergiej, Julia Piotrowska, Marta Czarnecka, Tymoteusz Witkowski i Natalia Matusiak otrzymali wyróżnienia.
W kategorii duety pierwsze miejsce  wyśpiewał  duet - Katarzyna Zajączkowska i Maja Włodyka z Zespołu Szkół nr 2 w Koszalinie.  Chórzyści z Katolickiej Szkoły im. Jana Pawła II w Koszalinie wyśpiewali pierwsze miejsce w swojej kategorii, ex aequo z chórem Dominanta z Zespołu Szkół w Mścicach.
Serce publiczności podbili „Przyjaciele Koziołka”, czyli najmłodsi finaliści konkursu – zespół ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Koszalinie. Pięknie zaprezentował się również zespół „Minutki” ze szkoły w Ostrowcu. Jurorzy konkursu docenili jego opiekuna, Jarosława Górnego. Za pasję muzyczną przekazywaną młodemu pokoleniu uhonorowali ostrowickiego nauczyciela specjalną nagrodą. Nie zabrakło też mocnych brzmień, gdy swoje instrumenty podłączył zespół „Elektronik” z koszalińskiego ZS nr 9, zajmując pierwsze miejsce w tej kategorii.
Gratulacje wszystkim wykonawcom złożył bp Krzysztof Włodarczyk.

Galeria - kliknij na zdjęciu powyżej

e-pity
Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku
XVII Konkurs Chemiczny - fotorelacja

Sukcesy Olimpijskie

Szalony tydzień, jakiego nie było w historii szkoły. W czwartek nasi uczniowie zdobyli dwa pierwsze miejsca w Olimpiadzie Wynalazczości i jadą walczyć o indeksy na medycynę. W sobotę z finałów ogólnopolskich wrócili następni. Zdobyli 2 tytuły laureatów i 4 tytuły finalistów startując w 4 olimpiadach.

Konkurs Wiedzy Biblijnej
W dniu 18 kwietnia w eliminacjach diecezjalnych Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej nasi uczniowie zajęli: Paweł Nowak (1H) 1 miejsce i Krzysztof Płocharski (2H) 5 miejsce. Gratulujemy wyników i cieszymy się że naszą szkołę i diecezję na eliminacjach ogólnopolskich będzie reprezentował Paweł Nowak (finalista).

Jesteśmy - SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE!!!

12-13 kwietnia odbywały się XLI MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO w wieloboju sprawnościowo – obronnym  „SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE – 2018”.  Uczestnicy zawodów konkurowali w biegu na orientację, pierwszej pomocy, rzucie granatem, strzelaniu z broni pneumatycznej, torze przeszkód.

ZŁOTO dla GRUPY PIERWSZEJ POMOCY

Za nami XXVI Rejonowe i Strefowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. W tym roku udział brało 9 drużyn. Na uczestników czekały scenki na których musieli pomóc poszkodowanemu z rozległymi oparzeniami, urazem twarzy, złamaniami, resuscytacją czy wypadkiem komunikacyjnym.

Gratulacje - indeks AGH

Mamy przyjemność poinformować, że Tobiasz Bator został laureatem III stopnia, natomiast Dawid Kaźmierczak finalistą XI Ogólnopolskiej Olimpiady
„O Diamentowy Indeks AGH" z przedmiotu geografia z elementami geologii w roku akademickim 2017/2018.
Serdeczne gratulacje dla uczniów i opiekuna.

gratulacje - olimipiada ekologiczna
Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunom, zakwalifikowania się do etapu okręgowego Olimpiady Ekologicznej
Patryk Sochaj (opiekun: J. Gajdzica)
Magdalena Klemke (opiekun: J. Gajdzica)
Natalia Gałązka (opiekun: L. Górska)

Wymiana z Gymnasium Papenburg 2018
   W dniach od 10.03.do 17.03.2018r. przebywała w naszej szkole grupa uczniów z Gymnasium Papenburg (Niemcy). W sobotę wieczorem powitaliśmy naszych gości na koszalińskim dworcu.Niedzielę uczniowie niemieccy spędzili razem z goszczącymi ich polskimi rodzinami. Pogoda dopisała  i wielu z nas odwiedziło tego dnia Mielno i Kołobrzeg.