II Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Organizowany przez nasze liceum i parafię pw. św. Wojciecha konkurs okazał się strzałem w dziesiątkę. Na przesłuchania konkursowe, które przeprowadzono jeszcze przed świętami zgłosiło się 240 wykonawców. 06 stycznia 2018 roku odbył się finał II Międzyszkolnego Konkurs Kolęd i Pastorałek.
 W kościele pw. św. Wojciecha zaprezentowało się ośmiu solistów, duet, trzy zespoły i dwa chóry. Jury przewodniczyła p. Maria Dąbrowska, a pozostałymi członkami byli:  ks. Kazimierz Bednarski - proboszcz parafii pw. św. Ducha,  Marta Kasprzyk - wicedyrektor ZS w Tymieniu,  Renata Sankowska - dyrektor ZS Nr 11 w Koszalinie,  Bożena Sobkowiak - dyrektor ZS Nr 2 w Koszalinie, Joanna Rydzewska - dyrektor ZS nr 9 w Koszalinie,  Karina Gajda - dyrektor SP Nr 18 w Koszalinie, Katarzyna Socha-Dąbrowska - wicedyrektor SP Nr 7 w Koszalinie,  Krzysztof Sosnowski -dyrektor Gim. Gminnego w Sianowie,  Rafał Kałużny - dyrektor SP Nr 1 w Białogardzie,  Agnieszka Wnuk,  Małgorzata Kulik , ks. Tomasz Kudaszewicz  - nauczyciel II LO.
Niekwestionowanym hitem przeglądu okazała się kolęda „Mizerna, cicha”.
Jury w kategorii soliści doceniło  Zosię Ratajczak i jej interpretację kolędy „Nie było miejsca dla Ciebie”, przyznając wokalistce z Bobolic pierwsze miejsce. Zofia Głuszko, Zuzanna Siergiej, Julia Piotrowska, Marta Czarnecka, Tymoteusz Witkowski i Natalia Matusiak otrzymali wyróżnienia.
W kategorii duety pierwsze miejsce  wyśpiewał  duet - Katarzyna Zajączkowska i Maja Włodyka z Zespołu Szkół nr 2 w Koszalinie.  Chórzyści z Katolickiej Szkoły im. Jana Pawła II w Koszalinie wyśpiewali pierwsze miejsce w swojej kategorii, ex aequo z chórem Dominanta z Zespołu Szkół w Mścicach.
Serce publiczności podbili „Przyjaciele Koziołka”, czyli najmłodsi finaliści konkursu – zespół ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Koszalinie. Pięknie zaprezentował się również zespół „Minutki” ze szkoły w Ostrowcu. Jurorzy konkursu docenili jego opiekuna, Jarosława Górnego. Za pasję muzyczną przekazywaną młodemu pokoleniu uhonorowali ostrowickiego nauczyciela specjalną nagrodą. Nie zabrakło też mocnych brzmień, gdy swoje instrumenty podłączył zespół „Elektronik” z koszalińskiego ZS nr 9, zajmując pierwsze miejsce w tej kategorii.
Gratulacje wszystkim wykonawcom złożył bp Krzysztof Włodarczyk.

Galeria - kliknij na zdjęciu powyżej

Fotorelacja z uroczystego zakończenia roku

Brydżowy obóz szkoleniowy
W dniach 10-13.05.2018r. w ośrodku BESKID w Sarbinowie odbył się brydżowy obóz szkoleniowy dla uczniów I klasy matematycznej.

LIPS 2018 - fotorelacja

PRZELEW ŻYCIA dla Filipa Gonciarka
17 maja w BRONKU odbył się kolejny PRZELEW ŻYCIA połączony z DKMS dedykowany dla Filipa Gonciarka. Tym razem zarejestrowano 67 dawców krwi i 51 chętnych do banku dawców szpiku.

Zakończenie roku klas trzecich - fotorelacja

XVII Konkurs Chemiczny - fotorelacja

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
W dniach 4 - 5 czerwca uczeń klasy 1H Paweł Nowak brał udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej w Niepokalanowie. Zdobył 74,5 pkt co pozwoliło na zajęcie 15 miejsca w Polsce. Pawłowi serdecznie gratulujemy sukcesu!