Autumn Spelling Competition 2017

Już po raz 10. odbył się w naszej szkole konkurs pod nazwą Autumn Spelling Competition. Jak co roku, w pierwszym etapie, licznie zgromadzeni uczestnicy (ponad 80 osób) pisali dyktando, którego wyniki decydowały o awansie do finału.
Finałowa 20 zmagała się w drugim etapie z literowaniem wylosowanych przez siebie wyrazów. Wszyscy finaliści prezentowali bardzo wysoki poziom, czego im serdecznie gratulujemy. Atrakcyjne nagrody zostały ufundowane dzięki uprzejmości Wydawnictwa Oxford oraz hojności Dyrekcji szkoły. Natomiast patronatem medialnym objęła nasz konkurs Telewizja Kablowa MAX oraz Gazeta Miasto. Wszystkim serdecznie dziękujemy a uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych zachęcamy do udziału w konkursie już za rok! :-)

OTRZĘSINY 2018

PRZELEW ŻYCIA
Za nami kolejna akcja z serii Przelew Życia!
Jak zawsze każdy chętny mógł oddać krew oraz zarejestrować się w bazie DKMS. Tym razem krew oddały 44 osoby, a do bazy dawców DKMS zapisało się kolejnych 17 osób. Znowu spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem z zewnątrz, jak i wśród naszych uczniów, z czego bardzo się cieszymy!

Wymiana szkolna między II LO im. Wł. Broniewskiego a Gymnasium Papenburg
W tegorocznej wymianie między naszymi szkołami wzięła udział grupa 20 uczniów naszego liceum i zaprzyjaźnionej szkoły z Papenburga.
03 września, w dniu kiedy nasi koledzy i koleżanki przeżywali stres związany z rozpoczęciem roku szkolnego, my obawialiśmy się pierwszego spotkania z partnerami z Niemiec.

Fotorelacja z uroczystego zakończenia roku

Nagrody dla nauczycieli
II LO jest szkołą, która jest dumna z sukcesów swoich uczniów w olimpiadach przedmiotowych.
Jako dyrektor doceniam zaangażowanie nauczycieli pracujących z olimpijczykami.

Brydżowy obóz szkoleniowy
W dniach 10-13.05.2018r. w ośrodku BESKID w Sarbinowie odbył się brydżowy obóz szkoleniowy dla uczniów I klasy matematycznej.