Autumn Spelling Competition 2017

Już po raz 10. odbył się w naszej szkole konkurs pod nazwą Autumn Spelling Competition. Jak co roku, w pierwszym etapie, licznie zgromadzeni uczestnicy (ponad 80 osób) pisali dyktando, którego wyniki decydowały o awansie do finału.
Finałowa 20 zmagała się w drugim etapie z literowaniem wylosowanych przez siebie wyrazów. Wszyscy finaliści prezentowali bardzo wysoki poziom, czego im serdecznie gratulujemy. Atrakcyjne nagrody zostały ufundowane dzięki uprzejmości Wydawnictwa Oxford oraz hojności Dyrekcji szkoły. Natomiast patronatem medialnym objęła nasz konkurs Telewizja Kablowa MAX oraz Gazeta Miasto. Wszystkim serdecznie dziękujemy a uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych zachęcamy do udziału w konkursie już za rok! :-)

Targi Edukacyjne Edu Day

XLIV Olimpiada Geograficzna
W dniach 09 – 11.02.2018r. odbyły się zawody II stopnia - Okręgowe XLIV Olimpiady Geograficznej. Uczestniczyli w niej uczniowie z województw zachodniopomorskiego i lubuskiego.

Podziękowania - Szkolny Tydzień Charytatywny

II Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
Organizowany przez nasze liceum i parafię pw. św. Wojciecha konkurs okazał się strzałem w dziesiątkę. Na przesłuchania konkursowe, które przeprowadzono jeszcze przed świętami zgłosiło się 240 wykonawców. 06 stycznia 2018 roku odbył się finał II Międzyszkolnego Konkurs Kolęd i Pastorałek.

Przelew Życia - ponownie

Kolejny raz  - 04 stycznia 2018 roku - w naszej szkole miała miejsce  akcja oddawania krwi i rejestracji dawców szpiku pod hasłem „Przelew życia”.  Poprzednia edycja „Przelewu Życia”, zorganizowana 16 listopada minionego roku, spotkała się z gorącym odzewem uczniów koszalińskich szkół ponadgimnazjalnych.

Warsztaty Teorii Komunikacji
W dniach 2-3 stycznia 20128 klasy 2a i 2h wzięły udział w pierwszy organizowanych w naszej szkole Warsztatach Teorii Komunikacji. Zajęcia prowadził Piotr Włodyga - specjalista w tej dziedzinie. Warsztaty trwały 4 godziny lekcyjne, zakładały aktywny udział klas, polegający na pracy w grupach oraz analizie tekstu literackiego.

Tydzień Charytatywny - dzień 5 - Wigilia

Tydzień Charytatywny - dzień 4 - koncert