24 kwietnia osiem szkół podstawowych rywalizowało w konkurencjach praktycznych, gdzie pozoranci symulowali m.in. krwotok z nosa, omdlenie, złamanie otwarte i nagłe zatrzymanie krążenia. Ekipy 3-osobowe reprezentujące swoje szkoły miały za zadanie udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym zgodnie z wytycznymi ERR.

I miejsce wywalczyła drużyna SP 3 Koszalin, II miejsce SP w Dąbrowie, III miejsce SP 5 w Koszalinie. Wyróżnienie otrzymali uczniowie SP 3 Białogard, SP 4 Koszalin, SP Stare Bielice, SP 7 Koszalin oraz SP 1 Sianów.

Organizatorem zawodów było Szkolne Koło Pierwszej Pomocy II LO. Członkowie koła planowali stacje, pozorowali i sędziowali. Nad całością czuwali sędziowie główni zawodów: pani Wanda Szafoni, pani Dorota Gruszeczka i ratownik medyczny Tomasz Molesztak. Nagrody dla wszystkich drużyn (plecaki i apteczki szkolne) i indywidualne dla każdego zawodnika apteczki patrolowe oraz materiały opatrunkowe na doposażenie apteczek ufundowali AEDMAX.PL, FUNDACJA ESPERSEN i WINDHUNTER ACADEMY. Za co bardzo serdecznie dziękujemy!

Specjalne podziękowania należą się pani Małgorzacie Kulik, koordynatorowi tego niezwykłego przedsięwzięcia