Dzisiaj - 20 listopada - ruszyła kampania społeczna ,,Koszalińska szkoła przyjazna dla autyzmu".

To właśnie w naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie podczas którego pan Kacper Rudak, samorzecznik, opowiedział uczniom o swoich doświadczeniach jako osoby ze spectrum autyzmu. Przybliżył młodym ludziom codzienność i sposób w jaki świat często odbiera ludzi ze spectrum, nie zdając sobie sprawy jak niewiele czasami trzeba, aby uczynić ich rzeczywistość łatwiejszą i bardziej przyjazną.

Organizotem kampanii jest Fundacja "Zdążyć z Miłością" a patronat honorowy objął Prezydent Koszalina pan Piotr Jedliński.

Najbardziej boimy się tego, czego nie znamy. Właśnie dlatego warto uczestniczyć w takich spotkaniach. One rozwijają naszą wrażliwość i empatię.