„Im częściej biegamy, im bardziej jesteśmy sprawni, tym łatwiej osiągamy sukcesy...”

Nowy rok szkolny i nowe wyzwania. Wszystkich, którzy chcą rozpocząć przygodę z bieganiem dla przyjemności, zdrowia zapraszamy na treningi.

Dlaczego warto biegać:

1. Każdy to potrafi
2. Nie ma ograniczeń pogodowych
3. Sport praktyczny, tani i demokratyczny
4. Poprawia siłę i kondycję
5. Pozwala zgubić zbędne kilogramy
6. Pomaga kontrolować trądzik
7. Pomaga rzucić palenie
8. Rozjaśnia umysł
9. Poznajesz nowych ludzi
10. Jesteś na pozytywnym haju :D

W poprzednim roku szkolnym trenowaliśmy dwa razy w tygodniu, a debiutowaliśmy na 24 kwietnia Leśnej Piątce. Mieliśmy do pokonania trasę 5 km leśną ścieżką po Górze Chełmskiej. Razem z nami na trasę wyruszyli kibicujący nam rodzice oraz nauczyciele. Każdy z nas pokonywał trasę swoim tempem. Część z nas biegła a część maszerowała. W różnym tempie ale wszyscy dotarli do mety. Przed mani Nocna Ściema, na której część z nas wystartuje na dystansie 10 km, a część będzie wolontariuszami przy organizacji biegu

Zajęcia prowadzi pani mgr Małgorzata Kulik z pomocą wieloletniego biegacza długodystansowego - pana Mirosława Kasperskiego. Zapraszamy wszystkich chętnych, zainteresowanych bieganiem! Obiecujemy, że nie będzie bolało...no, może odrobinkę ;)

e-pity
Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku
PRZELEW ŻYCIA dla Filipa Gonciarka
17 maja w BRONKU odbył się kolejny PRZELEW ŻYCIA połączony z DKMS dedykowany dla Filipa Gonciarka. Tym razem zarejestrowano 67 dawców krwi i 51 chętnych do banku dawców szpiku.

Zakończenie roku klas trzecich - fotorelacja

XVII Konkurs Chemiczny - fotorelacja

Sukcesy Olimpijskie

Szalony tydzień, jakiego nie było w historii szkoły. W czwartek nasi uczniowie zdobyli dwa pierwsze miejsca w Olimpiadzie Wynalazczości i jadą walczyć o indeksy na medycynę. W sobotę z finałów ogólnopolskich wrócili następni. Zdobyli 2 tytuły laureatów i 4 tytuły finalistów startując w 4 olimpiadach.

Konkurs Wiedzy Biblijnej
W dniu 18 kwietnia w eliminacjach diecezjalnych Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej nasi uczniowie zajęli: Paweł Nowak (1H) 1 miejsce i Krzysztof Płocharski (2H) 5 miejsce. Gratulujemy wyników i cieszymy się że naszą szkołę i diecezję na eliminacjach ogólnopolskich będzie reprezentował Paweł Nowak (finalista).

Jesteśmy - SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE!!!

12-13 kwietnia odbywały się XLI MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO w wieloboju sprawnościowo – obronnym  „SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE – 2018”.  Uczestnicy zawodów konkurowali w biegu na orientację, pierwszej pomocy, rzucie granatem, strzelaniu z broni pneumatycznej, torze przeszkód.

ZŁOTO dla GRUPY PIERWSZEJ POMOCY

Za nami XXVI Rejonowe i Strefowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. W tym roku udział brało 9 drużyn. Na uczestników czekały scenki na których musieli pomóc poszkodowanemu z rozległymi oparzeniami, urazem twarzy, złamaniami, resuscytacją czy wypadkiem komunikacyjnym.

Gratulacje - indeks AGH

Mamy przyjemność poinformować, że Tobiasz Bator został laureatem III stopnia, natomiast Dawid Kaźmierczak finalistą XI Ogólnopolskiej Olimpiady
„O Diamentowy Indeks AGH" z przedmiotu geografia z elementami geologii w roku akademickim 2017/2018.
Serdeczne gratulacje dla uczniów i opiekuna.