„Im częściej biegamy, im bardziej jesteśmy sprawni, tym łatwiej osiągamy sukcesy...”

Nowy rok szkolny i nowe wyzwania. Wszystkich, którzy chcą rozpocząć przygodę z bieganiem dla przyjemności, zdrowia zapraszamy na treningi.

Dlaczego warto biegać:

1. Każdy to potrafi
2. Nie ma ograniczeń pogodowych
3. Sport praktyczny, tani i demokratyczny
4. Poprawia siłę i kondycję
5. Pozwala zgubić zbędne kilogramy
6. Pomaga kontrolować trądzik
7. Pomaga rzucić palenie
8. Rozjaśnia umysł
9. Poznajesz nowych ludzi
10. Jesteś na pozytywnym haju :D

W poprzednim roku szkolnym trenowaliśmy dwa razy w tygodniu, a debiutowaliśmy na 24 kwietnia Leśnej Piątce. Mieliśmy do pokonania trasę 5 km leśną ścieżką po Górze Chełmskiej. Razem z nami na trasę wyruszyli kibicujący nam rodzice oraz nauczyciele. Każdy z nas pokonywał trasę swoim tempem. Część z nas biegła a część maszerowała. W różnym tempie ale wszyscy dotarli do mety. Przed mani Nocna Ściema, na której część z nas wystartuje na dystansie 10 km, a część będzie wolontariuszami przy organizacji biegu

Zajęcia prowadzi pani mgr Małgorzata Kulik z pomocą wieloletniego biegacza długodystansowego - pana Mirosława Kasperskiego. Zapraszamy wszystkich chętnych, zainteresowanych bieganiem! Obiecujemy, że nie będzie bolało...no, może odrobinkę ;)

Targi Edukacyjne Edu Day

XLIV Olimpiada Geograficzna
W dniach 09 – 11.02.2018r. odbyły się zawody II stopnia - Okręgowe XLIV Olimpiady Geograficznej. Uczestniczyli w niej uczniowie z województw zachodniopomorskiego i lubuskiego.

Podziękowania - Szkolny Tydzień Charytatywny

II Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
Organizowany przez nasze liceum i parafię pw. św. Wojciecha konkurs okazał się strzałem w dziesiątkę. Na przesłuchania konkursowe, które przeprowadzono jeszcze przed świętami zgłosiło się 240 wykonawców. 06 stycznia 2018 roku odbył się finał II Międzyszkolnego Konkurs Kolęd i Pastorałek.

Przelew Życia - ponownie

Kolejny raz  - 04 stycznia 2018 roku - w naszej szkole miała miejsce  akcja oddawania krwi i rejestracji dawców szpiku pod hasłem „Przelew życia”.  Poprzednia edycja „Przelewu Życia”, zorganizowana 16 listopada minionego roku, spotkała się z gorącym odzewem uczniów koszalińskich szkół ponadgimnazjalnych.

Warsztaty Teorii Komunikacji
W dniach 2-3 stycznia 20128 klasy 2a i 2h wzięły udział w pierwszy organizowanych w naszej szkole Warsztatach Teorii Komunikacji. Zajęcia prowadził Piotr Włodyga - specjalista w tej dziedzinie. Warsztaty trwały 4 godziny lekcyjne, zakładały aktywny udział klas, polegający na pracy w grupach oraz analizie tekstu literackiego.

Tydzień Charytatywny - dzień 5 - Wigilia

Tydzień Charytatywny - dzień 4 - koncert